Windows'ta İnanılmaz bir şey

CU_GS7
08-12-2007, 00:06   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6,371 mesaj
Borga-x
Hadı canım sende Coca-Colanın haberı yok öylemı... Yapma Cu_Gs7 Bunca zamandır farkında olmayacak ha..
Bilmiyorum tabi.. Kahkaha yazdım sonuçta yine ama benim de yeni haberim oldu bu logo meselesinden..
Yoksa bayadır gündemdeydi de ben başka yerde miydim??Deli
Ben çok içerim, savunasım var.. Hukuki açıdan bilgim yetmese de iktisadi açıdan savunurum..Geek
Şimdi 1 de dini boyutu çıktı işin..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 08 Aralık 2007 00:07
Banned
08-12-2007, 00:12   |  #27  
Banlandı
1,148 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Alıntı oldukça eğlendirdi beni :)

Özüt kelimesini Türkçe üzerinden okunduğunda güzel bir anlama çelişkisine neden oluyor, doğal olarak. İngilizcesi Coca-Cola ingredient'tır. Ingredient, karışımı meydana getiren maddelerden herbiridir.

"Secret Ingredient" şeklinde söylenen türkçeye de "özüt" diye çevrilen gizli karışım hakkında pek çok söylenti vardır. Tabi "Coc" diye google'da aratılan böcek isimleri güzel bir şekilde karşımıza çıkınca bu tür söylentiler ortaya çıkması gayet doğal, daha neler çıkar ya ;) Örneğin horoz ve erkek cinsel organı gibi...

Coca aslında bir bitki. Kurutulmuş yapraklarından aromasını almakta. "Çay" gibi düşünün. Biz de çay aslında gerçek tavşan kanından çıkıyor diye bir hikaye yazmalıyız :

Selçuk Bey,
Bilmediğimden Soruyorum..
İngilizce den çevrilmesi... Yazıda geçen İfadeler doğruysa Karışım Hakkındaki İddayı geçersiz mi kılar...
Eğer Karışım Doğru ise İngilizce yada Türkçe olması Sonucu değiştirirmi...
Tabiki Tüm Bu sorularım Bu Mahkeme olayı ve İçeriği Doğru ise geçerli...
Diğer taraftan Coca Cola İçmeyin.... İçtirtmeyin....
Beğendim

theironman
08-12-2007, 00:15   |  #28  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

her şeyin altında bir şey arama huyumuzun da bir eseri bunlar aslında. İnsan hangisine inanacağını şaşırıyor bir yerden sonra.

Selçuk İslamoğlu
08-12-2007, 00:20   |  #29  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
byzihh
Selçuk Bey,
İngilizce den çevrilmesi... Yazıda geçen İfadeler doğruysa Karışım Hakkındaki İddayı geçersiz mi kılar...
Beğendim
Byzihh, alıntıda "özüt" kelimesinin Türkçe anlamından giderek, bir hayvanın veya bitkinin ayrıştırılmış hali baz alınarak tasarlanmış bir yazı. Özüt ile ingredient anlamca ve yapıca farklı şeylerdir.

Özüt, biyolojik olarak bu anlamı taşısa da; aynı zamanda bir karışımın kopyasını yapabilmek için gerekli en küçük yapı anlamında da kullanılır Türkçe'mizde...

Dediğim gibi Coca-Cola ismi Coca yaprağından geliyor. Tabi narkotik bir maddeyle aynı isim neden diye sorulur ve onun hakkında da hikayeler çıkar muhakkak. Kimyasal olarak ayrıştırılmış iki madde.

Ha, sonuçta zararlı mı? Her türlü gazlı içecek içeren ürünün muhakkak zararı var, özellikle mide açısından. Gazoz, Fanta, CocaCola, Pepsi, Cola Turka, ne olursa olsun. Yani zararı aslında karbondioksitte içindeki, özütünde değil.

Tabi herşeyin kararı yarar, çoğu zarar demek lazım. İçindeki şeker miktarı yüksek, tüm bu tür içeceklerin. Şekeri çıkardığında, maden suyu ile yararı ve zararı aynı.

Banned
08-12-2007, 00:25   |  #30  
Banlandı
1,148 mesaj
Selçuk İslamoğlu
byzihh
Selçuk Bey,
Beğendim
Byzihh, alıntıda "özüt" kelimesinin Türkçe anlamından giderek, bir hayvanın veya bitkinin ayrıştırılmış hali baz alınarak tasarlanmış bir yazı. Özüt ile ingredient anlamca ve yapıca farklı şeylerdir.

Özüt, biyolojik olarak bu anlamı taşısa da; aynı zamanda bir karışımın kopyasını yapabilmek için gerekli en küçük yapı anlamında da kullanılır Türkçe'mizde...

Dediğim gibi Coca-Cola ismi Coca yaprağından geliyor. Tabi narkotik bir maddeyle aynı isim neden diye sorulur ve onun hakkında da hikayeler çıkar muhakkak. Kimyasal olarak ayrıştırılmış iki madde.

Bilgilendirme için teşekkürler...
Ama Yukarıda verdiğim Foto Bile tek başına Almama Sebebidir...Kimseye karışmıyorum...İsteyen alsın...ama Ben Bir kardeşiniz olarak Almasanız daha iyidir diye düşünüyorum...
Saygılar...

theironman
08-12-2007, 00:30   |  #31  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
byzihh
Selçuk İslamoğlu
byzihh
Selçuk Bey,
Beğendim

Bilgilendirme için teşekkürler...
Ama Yukarıda verdiğim Foto Bile tek başına Almama Sebebidir...Kimseye karışmıyorum...İsteyen alsın...ama Ben Bir kardeşiniz olarak Almasanız daha iyidir diye düşünüyorum...
Saygılar...
düşüncene saygı duyuyorum, ben daha çok sağlığa pek de faydalı olmadığından ve hoşlanmadığımdan nadiren içerim.

harek@yokki
08-12-2007, 00:34   |  #32  
Üye
93 mesaj

byzihh'e katılıyorum, seçim meselesi sonuçta, belki yıllardır boşuna yapılıyordur bunca tartışma, coca cola belki zararsızdır ama ben içmemeyi seçiyorum, içenlerede "aaa napıyosun be böcük var onda" diyemem :)

Der Rote BaroN
08-12-2007, 11:22   |  #33  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Bundan 6 yıl önce forumlarda en tartışılan konuydu. Demek ki yeni haberdar oluyorsunuz.

XxXDaRKoXxX
08-12-2007, 13:15   |  #34  
OP Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

Bırakın CoCaCola'yı ya!
Konuyu saptırmayalım:)

nightdark
08-12-2007, 13:50   |  #35  
Yıllanmış Üye
328 mesaj

coca kola haşa Allah yoktur mekke yoktur Muhammed yoktur dedigi zaman birşeylerin degişecegini zannetmiyorum.sonuçta yazıyorda noluyor.

ben alırım tostumu kolayla yerim bakmam gerisine..

CU_GS7
08-12-2007, 13:54   |  #36  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
nightdark
coca kola haşa Allah yoktur mekke yoktur Muhammed yoktur dedigi zaman birşeylerin degişecegini zannetmiyorum.sonuçta yazıyorda noluyor.

Tuttum bu yaklaşımı..Beğendim
Coca-Cola as, Pepsi ikâme, Cola Turca sucks hehe..

XxXDaRKoXxX
08-12-2007, 13:56   |  #37  
OP Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
nightdark

Cococola'nın zararını bilmeyen bir TÜRK genci dahaTerlemeTerlemeTerlemeTerleme

nightdark
08-12-2007, 15:49   |  #38  
Yıllanmış Üye
328 mesaj
XxXDaRKoXxX
nightdark

günde 5 bardak içiyorum hala bagımlılık yapmadıKahkaha

XxXDaRKoXxX
08-12-2007, 16:12   |  #39  
OP Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
nightdark
XxXDaRKoXxX
nightdark

günde 5 bardak içiyorum hala bagımlılık yapmadıKahkaha
BelliGeekGeek

Z1mBaBwE
09-12-2007, 14:53   |  #40  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

Yerli malı cola turka varken şekerli su resmen KahkahaKahkahaKahkaha

boris1
10-12-2007, 19:37   |  #41  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

cocacola forever

nightdark
11-12-2007, 21:33   |  #42  
Yıllanmış Üye
328 mesaj

mesela coca cola gibi uludag gazozunda böyle bir yazısı var açıklayım;

'uludag' tersi ne 'gadulu'

ayıralım gad-ulu

ingilizcede god-ulu

türkçede tanrı ulu sonuç olarak

Allah-u ekber

yaaa..

Banned
12-12-2007, 00:18   |  #43  
Banlandı
1,148 mesaj
nightdark

ayıralım gad-ulu

ingilizcede god-ulu

Allah-u ekber

yaaa..

Muhteşemsin...,
Bence bunun hakkında kitap yazmalısın...
Yeşil Sermayenin Gizli Kodları olabilir...
Bu arada Ülker,İstikbal,Bellona bunların Şifresini söylersen çok makbule geçer....

bad sect0r
12-12-2007, 06:12   |  #44  
Yeni Üye
42 mesaj
black_flood
bune be şeytan üçgeni vede satanist ikonuda geliyor sona püff başındada uçak vede ölüm ikonu bi halt anlamadım ben bu fonttan bunu yapan geri zekalıya sormak lazım bu fontu ne amaçlı yapmış vede anlamı ne??
yaw azcık düşünün başka bi arkadaşta demiş ki sürpriz yumurtadır falan.. bu webdings, wingdings.. yazı tipleri bn kendimi bildiğimden beridir war.. ne yani şimdi microsoft terör örgütünün yapcağı eylemden haberdar mıydı? tabii ki değildi.. asıl olay şu.. olayı planlayan teröristler msj wermek ya da insanları korkutmak v.b. amaçlarla oturup kafa yormuşlar.. uçuş kodunda şu simgelerin olduğu uçağı düşürelim iyi olur demişler.. bnm fikrim tabii.. (ki eğer bu uçuş kodu bilgisi doğruysa ama o da tıraş gibi xD )

şöyle bişey de anlatılır.. 11 eylülde oldu olay yani 11/9.. amerikada bu nasıl yazılır?.. önce ay sonra gün şeklinde yani: 9/11.. 911 nedir? amerikada acil durum telefonu.. (yani bizdeki polis +itfaiye + ambulans + ıwır zıwır) bunun zorlama bir kehanet olup olmadığını tartışmıyorum.. ama sizin gibi düşünürsek o gün o olay oldu diye amerika acil durum telefonunu 911 yapmış?! mantıklı mı sizce.. :)

meraklısına: http://www.911truth.org/

Son Düzenleme: bad sect0r ~ 12 Aralık 2007 06:27
bad sect0r
12-12-2007, 06:34   |  #45  
Yeni Üye
42 mesaj

dünyanın sayılı şirketlerinden coca-coladan bahsediyoruz.. bni inanışı ilgilendirmez.. kendinizi onların yerine koyun siz kolacı olsanız we atıyorum taocu olsanız kolanın tersten okunuşuna yine atıyorum isa yoktur yazar mısınız? bu olayın ortaya çıkması hristiyan müşterilerin büyük çoğunluğunu kabetmek demektir.. ki bnm fikrimi sawunmam için güçlü olmam için para gerekiyorsa kimden geldiğine bakmam önmli olan gelmesidir.. şimdi coca-cola bugünlere bu mantığı bırakarak hep böyle sorumsuzca dawranarak mı gelmiş? belki de müslümanlar aptaldır diye düşünüyo.. yoksa reklamın iyisi kötü olmaz mı yaw? :)

nightdark
12-12-2007, 14:08   |  #46  
Yıllanmış Üye
328 mesaj
byzihh
nightdark

ayıralım gad-ulu

ingilizcede god-ulu

Allah-u ekber

yaaa..

Muhteşemsin...,
Bence bunun hakkında kitap yazmalısın...
Yeşil Sermayenin Gizli Kodları olabilir...
Bu arada Ülker,İstikbal,Bellona bunların Şifresini söylersen çok makbule geçer....
üzerlerinde araştırmalarımız sürüyor medya ve chip aydınlatılacak..

XxXDaRKoXxX
12-12-2007, 14:24   |  #47  
OP Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
ErTr
black_flood
bune be şeytan üçgeni vede satanist ikonuda geliyor sona püff başındada uçak vede ölüm ikonu bi halt anlamadım ben bu fonttan bunu yapan geri zekalıya sormak lazım bu fontu ne amaçlı yapmış vede anlamı ne??
yaw azcık düşünün başka bi arkadaşta demiş ki sürpriz yumurtadır falan.. bu webdings, wingdings.. yazı tipleri bn kendimi bildiğimden beridir war.. ne yani şimdi microsoft terör örgütünün yapcağı eylemden haberdar mıydı? tabii ki değildi.. asıl olay şu.. olayı planlayan teröristler msj wermek ya da insanları korkutmak v.b. amaçlarla oturup kafa yormuşlar.. uçuş kodunda şu simgelerin olduğu uçağı düşürelim iyi olur demişler.. bnm fikrim tabii.. (ki eğer bu uçuş kodu bilgisi doğruysa ama o da tıraş gibi xD )

şöyle bişey de anlatılır.. 11 eylülde oldu olay yani 11/9.. amerikada bu nasıl yazılır?.. önce ay sonra gün şeklinde yani: 9/11.. 911 nedir? amerikada acil durum telefonu.. (yani bizdeki polis +itfaiye + ambulans + ıwır zıwır) bunun zorlama bir kehanet olup olmadığını tartışmıyorum.. ama sizin gibi düşünürsek o gün o olay oldu diye amerika acil durum telefonunu 911 yapmış?! mantıklı mı sizce.. :)

Bırakın tersten okumayı ya!

bad sect0r
12-12-2007, 14:40   |  #48  
Yeni Üye
42 mesaj
XxXDaRKoXxX
ErTr
black_flood

Bırakın tersten okumayı ya!
gerekçe?