windows ta oturum açılır açılmaz hemen kapanıyor

respectful
15-07-2008, 17:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

mrhb arkadaşlar
bir bilgisayarda karşılaştığım bir sorun var çözemedim bir türlü bilgisayarı açtığımda normal olarak oturum açılıyor tam masaüstü gelecek gigi oluyor ama oturum tekrar kapanıyor ve oturumla ekranında kalıyor ama windows kaopanmıyor güvenli kipte açmayı denedim diğer seçenekleride denedim ama olmadı birtürlü yardımlarınızı bekliyorum
herkeze kolay gelsin iyi günler

yineben
15-07-2008, 17:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
207 mesaj

güvenli kipte mcafee guncellenmiş surumuyle tarama yaptır. daha sonra başlat çalıştır msconfig yap. başlangıçta çalışan guvenmedigin yazılımların isaretini kaldır. bu kadar

respectful
15-07-2008, 17:06   |  #3  
OP Taze Üye
17 mesaj

yineben tşk ederim ilgin için ama güvenli kiptede açılmıyor yine aynı şekilde oturum hemen kapanıyor hiç birşey yapamıyorum başka neler yapabilirim

yineben
15-07-2008, 17:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

hocam bende yakalandım aynı duruma o kadar ugrastım. belki sende olur dedim ama olmadı. en kolay yolu ne biliyomusun.
1.bilgisayarında d sürücüsü varda vindowsu d ye kur formatlamadan ki verilerin kaybolmasın varsa.
sonra işlem bitince açılışta iki tane vindows xp yazısı gorurusun. ilki ve yeni kurdugun. 7yeni kurduguna gec ve butun dosyalarını yedekle. sonra tertemiz format. en kolay yol bu.

2. eger edinebilirsen ERD2008 edin cd çalışır ayrı bi işletim sistemi olarak. rafında bi köşede dursun. açılamayan şifreler geri yukleme dosya kontrolu system analizi gibi herşeyi bu cd ile yapabiliyosun.

3. varsa başka bir bilgisayara(virus olmayanından) ikinci harddisk olarak tak. biosta secondry olacak ve virüsü temizle.

4. benden bu kadar. eve gelisrem teknik servis ücreti olarak cayını içerim :)))

mgköylüoğlu
16-07-2008, 01:52   |  #5  
Yeni Üye
45 mesaj

:)))))   bence biraz indirim yapmalısın çok pahalııııııııııııı ;)

sbayzan
16-07-2008, 11:00   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

Bilgisayarınızı açarken F8 tuşuna aralıklarla basarak ekrana gelecek olan windows açma seçeneklerinden güvenli mod ya da ağ destekli güvenli mod seçeneğini seçerek açın. Sistem açıldıktan sonra başlat'tan çalıştırı seçerek gelen ekrandaki alana msconfig yazıp tamam düğmesine basın. açılan ekrandan başlangıç sekmesini seçerek sistemle alakalı olmayanların önündeki onay imlerini kaldırın ve tamam düğmesine basarak bilgisayarınızı tekrar başlatın. eğer bilgisayarınızda virüs olmasından şüpheleniyorsanız, bilgisayarınızı kapatmadan güncel ve kaliteli bir virüs programı kurarak virüs taraması yapın.

muhammedtumbul
16-07-2008, 13:50   |  #7  
Üye
75 mesaj

Aynı sorunla bende kariılaştım. Bende de masaüstü gelir gelmez resetleme yapıyordu. Büyük ihtimalle sistem dosyalarından biri silinmiş olmalı ki format attığımda düzeldi. Bence ya windows unu onar yada tertemiz ce bi format at.

cudi_evindar
16-07-2008, 14:41   |  #8  
Yıllanmış Üye
100 mesaj

Mrhblr. Öncelikle şunu demek isterim eğer Pc güvenli mod ta açılmıyorsa ciddi bir sorun var demektir. ve güvenli mod tan açılmadığı için bu sorun düzeltilemiyordur. benim önerim pc yi yeniden kurman.şunuda demeliyim ki her sorunda format atılmamalı pc ye. yani en son olarak format düşünülmeli bence. ama dediğim gibi eğer pc Güvenli Mod ta açılmıyor ise Ciddi bi sorun var demektir.ve bence formatlanması gerekir.

ua_jesus
16-07-2008, 16:36   |  #9  
Üye
53 mesaj

arkadaşımında dediği gibi format en son çare olmalı öylekii 20 formattan sonra sistem hızında nerdeyse %10 performans kaybı oluyor. şimdi sonunu çözümüne gelince eğer bulabilirsen bir tane yederk hdd bul boyutu önemli değil buna windowsu kur işlem bitince kendi diskini ikincil olarak takıp yeniden başlat ve yine windows cd sini takıp önce disk hata denetimi yap büyük ihtimal işlem sonunda wind cd sini takıp onarım yapmanı ister. * istemezse sen genede cd yi takıp wind'u onar de. kurtardıktan sonra sağlam bi antivirüsle tarama yaptır... kolay gelsin

respectful
17-07-2008, 09:11   |  #10  
OP Taze Üye
17 mesaj

arkadaşalr gösterdiğiniz ilgiye tşk ederim sorunu tam anlamıyla halledemedim bilgileri almak için ERD2008 ile sistemi açtım bilgileri aldım sonra format atıp kurdum  ama bu sorunda her zaman böylemi yapacağım aynı sorunda birde 2003 server sistemim var ve bunun üzerinde bir otomasyon çalışıyor ve sistemi kapatmam bile çokk ciddi veri kaybına yok açacak bu konu hakkında aklına birşey gelen bir fikri olan varmı bilgisayar güvenli mod dahil diğer hiç bi seçenektede açılmıyor.
herkeze kolay gelsin

yineben
17-07-2008, 09:39   |  #11  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

hocam bir şey olmasın c ye diyosan harddisk sherif denilen kartlar var bunları pcı slota takıp tam koruma yapabiliyorsun bios ayarları dahil. tabi o zaman veri giriliyo falan diyosan programlarının d sürücüsünde olması lazım. bunu deep freeze gibi programlada yapabilirsin. c her zaman sabit kalır kurulu programlarla birlikte. belgelerimide d içinde bir klasore yonlendirirsin. yapacak başka bişey yok maalesef :D

ek: sbayzan kardeşim benim yazdıgım 1,5 satırlık mesajı 7,5 satırda yazmıs kendisine tesekkur ediyorum. iyi bir tekrar olmuş. :))

fahrisuna
09-08-2008, 13:05   |  #12  
Üye
87 mesaj

bende aynı sorunla karşılaştım 1 kere ne yapsam olmadı c yi silip yeniden kurdum sorun halloldu

maeglin88
31-07-2009, 04:57   |  #13  
Yeni Üye
37 mesaj

arkadaşlar konuyla uzaktan alaka olacak ama insanlar bilgisayara zaman zaman format gerektiğini bilseler de verilerini yedeklemeyi hep ihmal ediyorlar. yani en azında hard diskte bir partition ayırıp kişisel dosyalar burada depolanabilir. ayrıca format sonrası gereken programlarla pc tam stabil durumdayken ghostunu almak da çok işe yarıyor. 3 saati bulan format süresini yarım saate indiriyor.

visira
05-10-2009, 21:01   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

tüm yardımcı olan arkadaşlara konuyu açmasamda teşekkürler ancak bendede var bu sorun bende format attım c: ye ve tekrar oldu d: deki dosyalarım önemli bütün exe li dosyaları sildim ama yinede her format atışımda geri geliyor ve bu virüsün hangi virüs olduunu bulamıyorum taratıyorum virüs bulamıyor 0 bulaşma diyor ama sistem çöküyor format attıktan sonra başka bi harddiske taktım o hard diskten tarattım yine bulamadı virüs hemde birkaç tarama programıyla sanırım yapabilecek bişey yok :(((((

OSMAN BAĞÇEVAN
05-10-2009, 21:36   |  #15  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

sisteminiz kapanırken hata mı veriyor yoksa direk kendi kendine reset mi atıyor , ayrıntılı bişekilde anlatırmısınız ?

ReTLeS
03-08-2010, 23:00   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar Herkese iyi günler dilerim...

Öncelikle şunu belirtmeliyimki Yani Ben bile çözemedigim bir sorun var. Bilgisayar acılır acılmaz hata veriyor ve kapanıyor. Bu normal deyıl dıye xp format attım. Atarken kapanıyodu sonra windows 7 kurduk.
begenemyıp geri windows xp ye çevirdik ve halen bilgisayar kendi kendini kapatıyor. Araştırdım Araştırdım Ve en sonunda sorunu çözebildigimi sanıyorum. İlk başta sorunu ekran kartında sandım, lakin deyılmıs. psu yu degıstırdım ondan da deılmıs nerdeyse pc nin içindeki tum parçaları deyıstırttım. sadece 2 parça hariç cpu ve anakart. Yani sorununuz psu da fln deıl . Eger pc niz acılıp hemen kapanıyo tekrar acmaya calıstıgınızda bı sure beklemenız gerekıyorsa bılınkı bu sorun işlemcinizdedir. işlemciniz çok ısınır ve standart olarak eger deyıstırmedıysenız 61 derecede kapanır bu sorunu çözmek için bilgisayarınıza cpu nuzun uzerındekı fanı yenıleyın ve yanlarına 2 veya büyük olursa 1 aded fan takın. çok sogutur ve pc niz kapanmaz. Ama Ben su an denemedim daha usta birine götürecem. Lakin dediklerim %100 dogrudur. eger pc niz benim dedigim hataları veriyorsa.  Veya İŞİ KÖKTEN HALLEDECEM DERSENİZ YENİ BİR CPU ALINIZ BENİM TERCİHİM SİZLERE AMD

devil_ss
13-11-2010, 13:12   |  #17  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar C:\Windows\system32\userinit.exe
dosyası silinince yapıyor. Geri kopyalayın. işlem tmm.
Kolay gelsin..

Seckinzz...

Kapalı Hesap (154666)
13-11-2010, 16:22   |  #18  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Alıntı: respectful  
mrhb arkadaşlar
bir bilgisayarda karşılaştığım bir sorun var çözemedim bir türlü bilgisayarı açtığımda normal olarak oturum açılıyor tam masaüstü gelecek gigi oluyor ama oturum tekrar kapanıyor ve oturumla ekranında kalıyor ama windows kaopanmıyor güvenli kipte açmayı denedim diğer seçenekleride denedim ama olmadı birtürlü yardımlarınızı bekliyorum
herkeze kolay gelsin iyi gü
Muhtemelen sizde de sailty aa virüs böcüğü bulaşmıştır. Benzer olayları ben de yaşamıştım.

mahir69
17-04-2011, 19:18   |  #19  
Taze Üye
1 mesaj

bakin gençler bu bi winlogon.exe hatasidir mümkünse eğer bi başka pc ye hdd yi bağlayip onun içindeki winlogon.exe dosyasini sizdeki ile değiştirin mümkün değilse üzerine format atmadan xp kurun dosyalarınızın bozulmaması içinde ayni kullanici adini yazmaya dikkat edin sadece windows bolümünü silip kurar geri kalan dosyalara el sürmez ve sistemi kurtarmış olursunuz.. erd comander yada mini xp gibi sistem yoksa elinizde bu şekilde oluyor..bu söylediklerim varsa elinizde iki cd den biri ile sistemi cd den açin ve başka bi pc den çaldiğiniz winlogon.exe dosyasini sizin windowsun içine atin..

snapy
18-11-2013, 20:43   |  #20  
Taze Üye
3 mesaj

peki ya winlogon veya userinit'i kopyalayacak başka bir hard disk yoks? ben şu an pc.'yi hiren boot cd ile açtım mini xp ile dosyaları browse edebiliyorum. şu an acilen yardım edebilecek arkadaşlar önerillerinizi bekliyorum.

HÜSEYİN 2424
04-02-2015, 12:03   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

ben ise c klasörlerini d ye taşarken silmişim yanlşklan ve annemin hesabı tam girerken ''lütfen bekleyiniz hesap kapanıyor '' yazıyor ve kapatılıyor yazıyor ve işte o arada windows kapanmadan hemen 2 hesap geliyor şu anda ise safe mode networking ten yazıyorum ve ses çıkmıyor diye realtek i yeniden indirdim lütfen ama lütfen yardım edin

oasman
05-02-2015, 00:34   |  #22  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Sistemi yeniden kur. Başka bir yardımım olamaz bu konuda.

Son Düzenleme: oasman ~ 05 Şubat 2015 00:35