Windows To Go'ya özel USB bellek geliyor

CHIP Online
22-09-2012, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sıradan görünse de, bu USB bellek bildiklerinizden farklı. Çünkü Windows 8'e özel üretilecek!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... -geliyor_35980.html

Resimlerle: Windows 8'in arka plan desenleri

Windows 8'de varolacağı uzun süredir söylenen, ardından sadece Enterprise (Kurumsal) sürümde sunulduğu anlaşılan Windows To Go işlevi, Windows 8'i bir USB bellek çubuğunda taşımanıza izin veriyor. Bu bellek ile Windows 8 kurulumunuzu istediğiniz yerde herhangi bir bilgisayarda çalıştırabiliyorsunuz.


Şimdi ise Windows To Go için özel üretilen bir USB bellek, Engadget tarafından test edildi. Tanınmış bellek üreticisi Kingston'un bir ürünü olan DataTraveler Workspace, Windows 8'in Windows To Go işlevi için özel olarak üretilmiş. Bellek, sıradan bir USB bellek çubuğuna göre daha hızlı veri aktarımı sunuyor ve SSD'lerde olduğu gibi bir SandForce denetimine sahip. Belleğin fiyatı hakkında bilgi verilmiyor, ancak piyasadaki uç nokta USB bellekleriyle aynı seviyede bir fiyata sahip olacağını tahmin etmek zor değil.


Kingston, şu an bazı kurumsal kullanıcılara daha eski bir Flash belleği olan DataTraveler Ultimate'i test etmelerine izin veriyor. Bu bellek de Windows To Go işlevlerini test etmek için üretilmiş, ancak Windows 8 çıktığında yerini DataTraveler Workspace'e bırakacak. Bellek, 32GB, 64GB ve 128GB'lık sürümler olarak sunulacak.

Tüm Konu: Windows To Go'ya özel USB bellek geliyor

Resimlerle: Windows 8'in arka plan desenleri

Kaynak: www.chip.com.tr