Windows'u harici USB diskten çalıştırın!

CHIP Online
24-04-2014, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8 ve 7'yi bir USB diske yükleyip, yanınızda nasıl taşıyabilirsiniz? İşte yapmanız gerekenler

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... listirin_46713.html

Resimlerle: Windows 8.1'in gizli kalan 20 yeniliği!

Hiç Windows'u harici bir USB diske yükleyip, onu gittiğiniz her yerde kullanmayı hayal ettiniz mi? Bunu yapmanız mümkün.


Windows 8'in kurumsal sürümünde bulunan Windows To Go işlevi, işletim sistemini "sertifikalı" bir flaş diske yüklemenize izin veriyor. Ancak çoğumuz Windows 8'in kurumsal sürümüne ve sertifikalı bir flaş sürücüye sahip değiliz. Ama bu hiç sorun değil, çünkü WinToUSB adındaki ücretsiz araç, temelde aynı işi her Windows sürümü için gerçekleştirebiliyor.


Not: Windows'u USB'den PC'nize yüklemekten biraz daha farklı bir işten, onu USB diskte yüklemekten bahsediyoruz. Windows 8.1 kurulum USB'si hazırlamak istiyorsanız, bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.


İhtiyacınız olanlar


Bu işi tamamlayabilmek için birkaç basit şeye ihtiyacınız var;


- Windows yükleme diski veya ISO imaj dosyası: Windows 7, sürücü sorunları yaşayabildiğinden Windows 8'i kullanmanızı tavsiye ediyoruz. ISO imaj dosyasını Microsoft üzerinden nasıl indirebileceğinizi burada anlatmıştık.


- USB sürücüsü: Daha hızlı çalıştığından, USB flaş disk yerine harici bir USB diski kullanmanızı tavsiye ediyoruz. USB 3.0 sürücünüz varsa onu kullanmanız daha yerinde olacaktır. Windows 7 için USB 3.0 sürücüsü kullanamazsınız.


- WinToUSB aracı.


Yöntemi Windows 8.1 ile harici bir USB 2.0 sürücüsünde denedik. Sonuçlar oldukça tatmin ediciydi, Windows kabul edilebilir bir hızda çalıştı ve gerekli sürücüleri otomatik olarak yükledi. Yüklemeyi farklı bilgisayarlarda da çalıştırabildik. Ancak Windows 7 kullanırsanız veya flash sürücüleri tercih ederseniz, deneyiminiz daha farklı olabilir.


Tüm Konu: Windows'u harici USB diskten çalıştırın!

Resimlerle: Windows 8.1'in gizli kalan 20 yeniliği!

Kaynak: www.chip.com.tr