Windows Update - Mart 2010 >>>

Turkish Developer
05-03-2010, 01:17   |  #1  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
671 mesaj

Microsoft - Windows  Mart 2010 Update (Güncelleştirmesi)

Microsoft , İşletim sistemleri ve yazılımlarındaki açıkları yamalamak için hazırladığı güncelleme paketlerini, her ayın 2. salısında,sunucusundan sistemlere düzenli olarak aşılama (güncelleme) gerçekleştirir. Geçtiğimiz ay (Şubat 2010)  13 yama 26 açığı kapatacak yamadan oluşuyordu.

Mart 2010 -  Microsoft - (Windows) Update ile (Güncellemelerinde) bu ay:   8 önemli  açık  kapatılması bekleniyor.
Güncellemenin önemli paketi, bu ay Windows ve Office yazılımları için geliyor.

Microsoft ( Windows XP) İnternet Explorer'da, VBScript ve Windows yardım dosyalarından zararlı komut istemi F1  Vulnerability in VBScript Could Allow Remote Code Execution  de son güvenlik kodlarıyla güncellenmesi gerçekleştirilecek.

Microsoft Security Bulletins to be issued: March 9, 2010 (March 10, 2010, at 11:00 AM Pacific Time (US & Canada)
TechNet Webcast:  Microsoft March Security Bulletins

CHİP ONLİNE

uGuR.uK
05-03-2010, 02:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

yakında yamaları MS'ten önce bildirmeni bekliyorum bu gidişleGöz kırpma
Dil çıkarıyor

Turkish Developer
05-03-2010, 03:02   |  #3  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
671 mesaj
Alıntı: uGuR.uK  
yakında yamaları MS'ten önce bildirmeni bekliyorum bu gidişleGöz kırpma
Dil çıkarıyor

Bilgi resmi siteye geçmeden  duyurmam  için, bağlantı  linkleri vermememi gerektirecekti, bu yüzden bir kaç gün daha beklemeyi meyledim hepsi bu. :)  İstersen Nisan için  toplanan güvenlik raporlarını ve düşünülen yama yol haritası konusunuda hazırlaya(y)lım :)> Şu kadar ayrıntı ; , Nisan biraz daha kritik geçecek ... : )

Henüz tam ayrıntılı bir güncelleme ayrıntısı yayımlanmadı da ,  ve aslında yarını bekliyor..Konu sadece güncelleme şeması ekleyebiliriz, yoksa  bilgide değişiklik  negatif : )

Sevgiler...

bilgi_çağı
06-03-2010, 01:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

Daha güncellemeler gelmeden bildiriyorsunuz ya gerçekten bravo!

denizcimavisi
24-03-2010, 16:58   |  #5  
Taze Üye
10 mesaj

aman ya rabbim:)