Windows Update Ve İnternet Problemi

HPQ-User
19-02-2009, 14:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

aykutkrc sormuş:
Bilgisayarım Windows Update etmiyor.Örneğin bankaların internet şubelerine giremiyorum.Güvenlik kodu bölümleri X işareti çıkıyor onları goremiyorum. Ama bu sadece evimde oluyor.İş yerine getirdiğimde bilgisayarı normal  çalısıyor bi problem yok.ama evde aynı hatayı veriyor surekli. hata mesajı da : 0x800A1391  olarak çıkıyor. Yazılımımı bilgisayarı ilk aldıgımda onaylatmıstım.BU aya kadar normal çalısıyordu. Yeni çıktı bu problem. Yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekür eder iyi çalışmalar dilerim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp bilgisayarım.  AMD Athlon(tm) 64 Processor
3000+ 1.600 GHz , 512 MB Ram ,

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; Zango 10.3.75.0)

LifeGame
19-02-2009, 17:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
129 mesaj

Merhabalar.. Microsoftun sitesinde

Initialization error 0x800A139

şeklinde arama yaparak ayrıntılı bilgi edinebilirsin.

Banned
19-02-2009, 17:49   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Muhtemelen bankalarınki gibi şifreli bağlantıları engelleme seçeneği aktiftir. İnternet seçenekleri gelişmiş seçeneğinden sıfırlamayı kullanarak internet ayarlarınız sıfırlayın, muhtemelen o sorun düzelecektir. Update içinse netten allupdate.bat isimli doaya aratın indirip çalıştırın, işlemin ardından sistemi yeniden başlatıp microsoft updateye girin ( Başlat tüm programlar veya google da microsoft update diye aratarak girebilirsniz) ve sisteminize hem windows updatenin yeniden yüklenmesiniz sağlayın hemde updatelerinzi kontrol edip eksiklerin yüklenmesini sağlayın.

aykutkrc
19-02-2009, 18:10   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

teşekür ederim o dosyayı indirip bi bakayım. Ama dediğim gibi iş yerine getirdiğimde herhangi bir problem karsılasmıyorum. update konusunda da diğer konudada. internet sıfırklama işlemeni de yapmıstım. o zaman da bu ayarllarınız güncelleştiriniz ekranı cıkıyor karsıma ve secenekleri seciyorum ama bir türlü ana ekrana düşememiştim.sürekli aynı sayfa acılmıstı. ilk once bu update problemini çözmek gerekiyor zannedersem. ilginiz için çok teşekür ederim. iyi günler dilerim.