Windows Vista baş ağrıtıyor

CHIP Online
20-11-2008, 04:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Üç büyük şirketin çalışanları şirketlerini dava etmeye hazırlanıyor. Davanın merkezinde Vista var!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Windows-Vista-bas-agritiyor_9667.html

Resimlerle: Başlangıç logoları: Windows 1.0'dan Vista'ya kadar

Microsoft, Windows Vista'yı piyasaya sürdüğü günden beri sert eleştirilerle başa çıkmak için büyük uğraş veriyor. Sadece eleştiriler değil, davalar da yazılım devinin canını sıkıyor. Bunun son örneği ise, geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız "Vista Capable" vukuatı olmuştu.

Ancak Vista sadece Microsoft'un değil, bazı büyük şirketlerin de başını ağrıtacak gibi görünüyor. ABD'li Cigna şirketi, UnitedHealth Group ve iletişim devi AT&T çalışanları, şirketlerini, Windows Vista'nın uzun süren açılış süreleri nedeniyle dava etmeye hazırlanıyor.

Aslında olay tamamen çalıştığı süreye göre ücret alan çalışanları ilgilendiriyor. Çalışanların şikayeti, işe gelip Vista yüklü bilgisayarlarını çalıştırdıktan sonra açılış için çok fazla beklemek zorunda oldukları ve bu sürenin ücretlendirilmediği yönünde. Aslında haksız da sayılmazlar; çünkü süre bazlı çalışanların ne kadar çalıştıkları, ancak işletim sistemi açılıp sisteme giriş yapıldıktan sonra hesaplanmaya başlanıyor. Bu da, uzun vadede önemli bir gelir kaybı anlamını taşıyor.

Tüm konu: Windows Vista baş ağrıtıyor

Resimlerle: Başlangıç logoları: Windows 1.0'dan Vista'ya kadar

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce çalışanlar şikayetlerinde haklı mı?

Andaç Işık
20-11-2008, 06:42   |  #2  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,407 mesaj

CHIP Online yorumu:
Bahsi geçen işletim sistemi Vista olsa da, aslında aynı durum diğer işletim sistemleri için de geçerli. Vista'nın açılış süresi her ne kadar daha uzun olsa da, tüm işletim sistemleri için belli bir süre beklemek şart. Bu durumda asıl suçlu, bizce Windows Vista değil, ücretlendirme politikası. Belki de iş verenler, süre bazlı çalışanlar için artık farklı bir yöntem kullanmaya başlamalı...

aynen :)

ReFeRaNSs
20-11-2008, 11:03   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,225 mesaj
AnDi
CHIP Online yorumu:
Bahsi geçen işletim sistemi Vista olsa da, aslında aynı durum diğer işletim sistemleri için de geçerli. Vista'nın açılış süresi her ne kadar daha uzun olsa da, tüm işletim sistemleri için belli bir süre beklemek şart. Bu durumda asıl suçlu, bizce Windows Vista değil, ücretlendirme politikası. Belki de iş verenler, süre bazlı çalışanlar için artık farklı bir yöntem kullanmaya başlamalı...

aynen :)

Beğendim
benca böyle saçma sapan bir nedenden dolayı, böylebir dava açmaya gerek yok. ayrıca  1 dk fazla beklemişim çokmu yani o 1 dk belkide benim ufak tefek işlerimi halletmeye yarıcak bunlararı biraz rahat dürtmüş :)

uGuR.uK
20-11-2008, 16:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bu kadar mallık olmaz, başka bişey demiyorum ben.

Fattur
20-11-2008, 16:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

elazigli ya katılıyorum.
Bi sp1 yüklet o zaman şirketine.ben olsam o işçiyi iştetn atardım...

melen
19-10-2009, 13:55   |  #6  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Güncelleme yapma, bi' şey yapma, sonra da öt. Keyfim misin lan sen?