Windows Vista Blue Screen hatası ( KESİN ÇÖZÜM )

alper161616
20-09-2013, 15:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Evet beyler önce şunu belirteyim sırf bu sorun için üyelik açdım. Bluescreen(Mavi ekran) Hatası çoğu kişinin Bilgisayırında meydana gelen bir hatadır.  Bir hafta önce bende vardı ve bugün olayı çözdüm. Bütün forumlarda çözümünü aradım ama hepsi Pc ISINMASINA dayalı olarak söylemişler yani içini açın tozu temizleyin gibi vs. Bende temizledim fakat sorun devam etti ve en son format denedim ve oldu. 

Evet beyler sorun sadece format ile çözülüyor. Evet anlatayım;

1- Pc yi açın Format CD'sini takın.
2- Format CD'si içinde iken PC ' nizi kapatın .
3- Tekrar PC nizi çalıştın ve karşınıza CD'yi çalıştırmak için bir tuşa basın Diyecek. Enter e Basın.

4- Karşınıza Bu ekran gelince YEREL DİSK C (DİSK 0 BÖLÜM 1 )'yi seçin ve alt taraftan SÜRÜCÜ SEÇENEKLERİ ( GELİŞMİŞ )' e tıklayın. ( FOTO ALINTIDIR RESİMDEKİ YAZILARI GÖRMEZDEN GELİN )

5- SÜRÜCÜ SEÇENEKLERİNE tıkladık dan sonra altta çıkan '' YENİLE , SİL , BİÇİM , YENİ , SÜRÜCÜ YÜKLE , GENİŞLET '' Seçenekleri çıkar. Bu seçeneklerden YEREL DİSK C ` yi seçip '''' SİL '''' i tıklayın ve formata devam edin . FORMAT ATILDIKTAN SONRA SORUN ORTADAN KALKICAKDIR.

NOT: PC AÇIKKEN FORMAT İŞLEMİNİ BAŞLATMAYIN CD Yİ TAKIN PC Yİ KAPATIP SONRA TEKRAR ÇALIŞTIRARAK YAPIN.

murat5038
21-09-2013, 15:38   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Mavi ekran format ile ilgisi herzaman olmaz yazılımsal veya donanımsal olarak da başgösterir. Sadece bir sebebe dayalı değildir.

Anlatmış olduğun çözüm diye belirttiğin normal bir format işlemidir.