Windows vista home basic için aero

Kapalı Hesap (90304)
23-12-2008, 21:40   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
646 mesaj

bildiğiniz gibi windows vista home basic de aero özelliği yok buna bir çözüm bulabiliriyiz acaba

Banned
23-12-2008, 22:37   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Orjinal olarak aero özelliğini devreye girdirmek, yapılamaz değil ama şöyle yapılır diyenede rastalamadım. Düşüncem gerekli dosyaları ekleyip reg. kodları girildiği takdirde olabilir. Sanırım işin uzmanları aeroyu aktif etmekle uğraşmaktansa aero aktif olan sürümlerin craklanıp kullanılmasının daha kolay olduğu düşüncesindeler.
Fastaero, windowsbilins vb. yazılımlarla yapay olarak aero özelliği kullanılabilinir ancak orjinali gibi olmaz.

ozanaab
24-12-2008, 17:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,434 mesaj

evet 3. parti yazılımları yükleyebilirsin ama orijinali gibi olmazç
eğer yok aoero olsun dersen crystal xp . net den vista inspriat 2 ultimade yi indir.
ya da vista transformation pack indir onu kur.
aama orijinal aero nun yerini tutmaz.
yine de güzel olur.

Kapalı Hesap (90304)
24-12-2008, 17:46   |  #4  
OP Kapalı Hesap
646 mesaj

arkadaşlar konu windows vista home basic e aero

SAİNT
24-12-2008, 17:50   |  #5  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj
ozanaab
evet 3. parti yazılımları yükleyebilirsin ama orijinali gibi olmazç
eğer yok aoero olsun dersen crystal xp . net den vista inspriat 2 ultimade yi indir.
ya da vista transformation pack indir onu kur.
aama orijinal aero nun yerini tutmaz.
yine de güzel olur.
kardeş sen sanırım xp bahsediyorsun yanlışım yoksa adamda zaten vista home basic var senin önerdiğin bütün yazılımlar xp için vista teması soruya gelince bende hiç rastlamadım basic için aero'ya.

ıcouldnt
24-12-2008, 19:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
125 mesaj

abitemaptcher la vista yı patch ladıktan sonra yani tema kilidini kırdıktan sonra
vista home basice harici tema yukleyin
en azında pencere kenarları ve baslat cubuğu aynen aero oluyor olmaz demeyin ben bir arkadaşımın tavsiyesiile  önceden denemiştim
allah sizi inandırsın oldu..
ama sadece cam efektleri oldu..

trem
25-12-2008, 14:07   |  #7  
Yeni Üye
37 mesaj

http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=556105&st=60
ingilizce bir  forum ,adamlar yapmış,teknikleri vistaglazz programı,vistaglazz vista basic tede çalışıyor ve pencereleri maximum yaptığınızda pencereler şeffaf oluyor,onların yaptığı ise pencere boyutunu otomatik ayarlayan bir sidebar gadget kullanarak glass efekt elde etmeleri,yanlız bir kötü yanı var pencerelerde gölge efekti olmuyo ve pencere köşelerinde siyah renk oluyor.
[/URL]

Son Düzenleme: trem ~ 25 Aralık 2008 14:14
Kapalı Hesap (90304)
25-12-2008, 16:16   |  #8  
OP Kapalı Hesap
646 mesaj

yok olmuyor 2 tane program yükledim zaten vista glazz bişey yapmıyor

ozanaab
25-12-2008, 18:46   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,434 mesaj
saint
kardeş sen sanırım xp bahsediyorsun yanlışım yoksa adamda zaten vista home basic var senin önerdiğin bütün yazılımlar xp için vista teması soruya gelince bende hiç rastlamadım basic için aero'ya.
o tarz programların vista home basic te de çalışa bileceğini düşünüyorum

Kapalı Hesap (90304)
25-12-2008, 22:45   |  #10  
OP Kapalı Hesap
646 mesaj

hayır çalışmaz çalışsa da bilgisayara hep donar kullanamazsın

trem
25-12-2008, 23:28   |  #11  
Yeni Üye
37 mesaj
xf55
yok olmuyor 2 tane program yükledim zaten vista glazz bişey yapmı
bende orjinal home basic kullanıyorum ,bende hepsi çalışıyo sadece sidebar gadget eksik,home basic kullanıyorsan ilk önce dwm'yi çıkarman lazım yani aero efektini sonra vistaglazz programıyla patchliyosun sonrada gerekli programlarla oluyo,en azından bende oldu ama fotoraftada belli zaten çok güzel olmuyo çok yapay duruyo cence en iyisi glass efektsiz aero.

Kapalı Hesap (90304)
27-12-2008, 16:16   |  #12  
OP Kapalı Hesap
646 mesaj

nasıl yapcaz dvm yi

hakan_wanted
30-05-2009, 01:59   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşım bende bu konuyu çok araşştırdım.. herkes bişey söyledi denedim ama hiç biri olmadı.. en iyisi elimizdekiler le yetinmek olacak gakiba :)

sinan354
30-05-2009, 11:09   |  #14  
Yıllanmış Üye
533 mesaj

Arkadaşım ben çok araştırdım o konuyu.hatta xpde bile araştırdım.bi arkadaşımın bilgisayarı orjinal home basic di.sanırım seninki de öyle.ancak tüm aramalarıma rağmen hiçbiri gerçek aero özelliğinin yerini tutmadı.hiçbiri yanından bile geçmez gerçek aero nun.benim sana tavsiyem orjinal sistemin üzerinde bu tür değişkliklere gitme.en güzeli ilk kurduğun halinde kullanmak.

wagapaga
11-09-2009, 16:34   |  #15  
wagapaga avatarı
Taze Üye
6 mesaj

Vista ile gelen Aero özelliği 512 MB veya daha az RAM'lerde ve Home Basic sürümünde açılmayacaktır. Dolayısıyla bu özelliği Manuel şekilde açacağız.

1

Başlat'a regedit yazın ve enterlayın.

2

CODE
Haaa_CURRENT_USER -> Software -> Microsoft -> Windows -> DWM

Anahtarını bulun ve

Composition'u 2 kez tıklayıp 1 yazın.
CompositionPolicy'yi 2 kez tıklayıp 2 yazın.

3

Başlata CMD yazın ve çıkan uygulamayı sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" ("Run as administrator")'u seçin.

4

Açılan pencerede resimdeki kodları sırasıyla verin.

5 (Yanlızca Home Basic Sürümü'nü Kullananlar Uygulasın)

Önce bilgisayarı restartlayın ardından Masaüstünü sağ tıklayıp kişiselleştirmeyi seçin ardından resimdekileri uygulayın.

Sonuç;

kişiselleştirmye kadar yaptıktan sonra özelliklerden sistem derecelendirme puanınızı güncellşetirin. Buradaki puanın yetersizolması durumundada üt sürümlerdede aero açılmadığı için doğrudan buradaki puanlada ilişkili . puan güncelleştirme işlemi sonrası kişiselleştirmeyi seçerseniz muhtemelen açılacaktır

ThreeHıLL
11-09-2009, 17:10   |  #16  
ThreeHıLL avatarı
Yıllanmış Üye
192 mesaj
Alıntı: wagapaga  
Vista ile gelen Aero özelliği 512 MB veya daha az RAM'lerde ve Home Basic sürümünde açılmayacaktır. Dolayısıyla bu özelliği Manuel şekilde açacağız.

1

Başlat'a regedit yazın ve enterlayın.

2

CODE
Haaa_CURRENT_USER -> Software -> Microsoft -> Windows -> DWM

Anahtarını bulun ve

Composition'u 2 kez tıklayıp 1 yazın.
CompositionPolicy'yi 2 kez tıklayıp 2 yazın.

3

Başlata CMD yazın ve çıkan uygulamayı sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" ("Run as administrator")'u seçin.

4

Açılan pencerede resimdeki kodları sırasıyla verin.

5 (Yanlızca Home Basic Sürümü'nü Kullananlar Uygulasın)

Önce bilgisayarı restartlayın ardından Masaüstünü sağ tıklayıp kişiselleştirmeyi seçin ardından resimdekileri uygulayın.

Sonuç;

kişiselleştirmye kadar yaptıktan sonra özelliklerden sistem derecelendirme puanınızı güncellşetirin. Buradaki puanın yetersizolması durumundada üt sürümlerdede aero açılmadığı için doğrudan buradaki puanlada ilişkili . puan güncelleştirme işlemi sonrası kişiselleştirmeyi seçerseniz muhtemelen açılacaktır

Vista SP1'de çalışmaz.

Tune UP 2009'u yüklemenizi tavsiye ederim

dj mummy
22-05-2010, 16:13   |  #17  
Yeni Üye
28 mesaj

EVET ARKADAŞLAR OLMAZ DENEN OLDU ARTIK HOME BASİCTE ULTİMATE GİBİORJİNAL ŞEFFAF PENCERELER VE GÖREV ÇUBUĞUNA SAHİP OLUCAK AYRICA HOMEBASİCDE DREAMSCENE DA ETKİN OLUYO ONLA İLGİLİ RESİMDE PAYLAŞTIMRESİMLERİN HEPSİNİ KENDİ PC İMDEN ALDIM HOME BASİC KULLANIYORUM AMAULTİMATE GİBİ GÖRÜNÜYOR ŞİMDİ ÖNCELİKLE ALTTAKİ RESİMLERE BAKIN.....

NASIL YAPACAĞINIZI SONRA ANLATICAM ŞİMDİLİK KANITLARIMI SUNAYIM DEDİM.........

ARKADAŞLAR ŞUNUDA BELİRTEYİM TEMA DEİLDİR TEMA ZANNETMEYİN SAKIN ORJİNAL AERODUR ...

VistaAeroT12
17-11-2010, 00:46   |  #18  
Üye
52 mesaj

Ben Windows Vista Home Basic Kullanicisiyim.

Ben Yaptim Tema Sayesinde Saydam Orjinal Temaya Sahip Oldum

100% Saydam Pencere.

Yapamayanlar Beni İlgilendirmes Forumda Gayet Acik Ve Net Videolu Anlatim Koydum.

Resim Koydum.

https://www.chip.com.tr/forum/vis ... themes_t172210.html

Son Düzenleme: VistaAeroT12 ~ 27 Kasım 2010 11:25