Windows Vista virüs acillll

Bilgisayarsız_Yazı
08-08-2020, 14:41   |  #1  
Bilgisayarsız_Yazı avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bilgisayara virüs girdi ne yaptıysam olmadı açılıyor herşeyi yapabiliyorum (yavaş tabi) sonra 2 dakika sonra hiçbirşey olmuyor basılmıyor sadece mouse hareket ediyor kapatıp açmaktan güvenli modda başlatmaktan bıktım virüs programını çalıştırıyorum yarıda donuyor 10bit virüs programlarını kullanıyorum format atamam benim bilgisayarım değil ve içinde bir sürü fotoğraf var acill yardım edin lütfen

excel_mustafa
08-08-2020, 17:51   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

temiz bi pc de kaspersky rescue disk hazırlayıp virüslü pc yi bununla başlat. antivirüsünü güncelleyip ful tarat. önemli dosyaları da bu arayüzle yedekleyebilirsin.

zombi
09-08-2020, 04:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

virüs olduğuna nasıl eminsiniz ki? vista sonuçta. eski makine demek ki. hdd ya da başka bi bileşen hakkın rahmetine kavuşuyorum ben demesin?

tavsiyem diski başka bi pc de çalıştırmak ya da cd den açılan live işletim sistemleri ile verileri kopyalama yoludur.

Bilgisayarsız_Yazı
09-08-2020, 17:01   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

Tamam teşekkürler hallettim ama o program pc yi biraz ağırlaştırıyormuş dayımın pc si zaten 20 senelik ve biraz kötü ben görev yöneticisini açtığımda bilmem ne doctor vardı 100 tane açıktı onların dosya konumunu açıp güçlü kaldırmaya sildim oldu

zombi
09-08-2020, 19:13   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

vista ise zaten yeni model olması zor. çok hızlı ömrünü tüketmişti. xp-7 arasında kalmasının acısını çekti. bence vista kaldırıyorsa 7 ye olsun yükseltmeniz iyi olabilir. .

ercanersoy
11-10-2020, 19:12   |  #6  
Taze Üye
14 mesaj

Önce harici bir diskten çalışan bir Linux sistemi çalıştırıp önemli dosyaları yedekleyebilirsiniz. Ardından, diski biçimlendirip temiz kurulum yapabilirsiniz.

Windows Vista, desteği sonlandırılmış bir işletim sistemidir ve onun yerine hafif masaüstü Linux sistemlerinden birini kullanabilirsiniz. Bilgisayarınız 20 senelik olduğundan Windows 10'un son sürümü BIOS desteği olmadığından çalıştırmaz.