windows vistada anakart nasıl değişterebilirim

efekerem
07-03-2009, 16:44   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
875 mesaj

selam ben bir vista işletim sistemi aldım OEM olarak bunun anakartını ne ileri de değiştirebilir miyim ne yapmam lazım yardım eder misiniz ?Deli

Son Düzenleme: efekerem ~ 07 Mart 2009 17:32
trinity
07-03-2009, 16:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

anakartını değiştirbilirsin ama yeni alacağın anakartın şimdi eski kartın üzerinde takılı olan parçalrı destekler mi bilermezsin bence gereksiz bir hareket olur anakaryını değiştirirsen bence diğerlerine de değiştir hani desen ram ilave ederim ekran kartını yükseltirim olur ama anakarta sıcak bakmıyorum

efekerem
07-03-2009, 17:31   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
875 mesaj

Cevabınız için tşk ederim ama tam olarak istediğim cevap bu degildi donanım değişikliğine gidersem orjinal yazılımda tekrar kurarken sorun yaşar mıyım OEM yazılım aldım ayrı olarak makineyi topladıktan sonra.

efekerem
08-03-2009, 15:30   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
875 mesaj

bilgisi olan yok mu ?

Kapalı Hesap (105531)
09-03-2009, 14:42   |  #5  
Kapalı Hesap
5 mesaj

Şöyle yanıt vereyim oem lisanslarda önemli olan 4 ana parça arasında en önemlisi anakart ve harddisk tir (diğerleri ram ve cpu). Bunların dördü birden değişince artık bu yeni bir PC sayılıyor ve oem vista lisansı kullanılmaz hale gelebiliyor. Fakat benim başıma geleni de söyleyim sanırım sana en uygun cevap bu olacak ; oem vista lisansı yüklediğim PC de bir süre sonra mecburen anakart değiştirmiştim (diğer parçalar sanırım aynı idi) fakat yine de vista aktive oldu taki üçüncü anakrtı takınca "bu lisans halen kullanımda" uyarısı verdi ve aktive edemedim ve tekrar ikinci anakrtı takınca aktive oldu. Sanırım bir kereliğine anakart değişimi olabiliyor gibi, yinede belli olmaz yani