Windows xp 2 güncelleme başarız yardım...

chethin
21-04-2011, 15:28   |  #1  
chethin avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

Windows XP, Windows Vista ve Windows Server 2008 x86 Üzerinde Microsoft .NET Framework 1.1 SP1 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB2416447)
Microsoft Silverlight için Güncelleştirme (KB2526954) bu 2 güncelleme başarısız nasıl düzeltebiliriz yardımcı olurmusunuz?

Son Düzenleme: chethin ~ 21 Nisan 2011 15:30
FaiLeD
21-04-2011, 17:04   |  #2  
FaiLeD avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

onlari internetten indiripte kurabilirsin ya

chethin
21-04-2011, 17:29   |  #3  
chethin avatarı
OP Yıllanmış Üye
185 mesaj
Alıntı: FaiLeD  
onlari internetten indiripte kurabilirsin
Net framework bütün sürümlerini kaldırıp tekrar yükledim düzeldi ama bu ms silverlight güncelleme sorunu hala dvm ediyor program ekle kaldıra giriyorum gözükmüyor windows install clean up la bakıyorum gene gözükmüyor bu microsoft silverlightı kendim indirip yüklemeyi denemedm başarısız oldu pc de microsoft silverlightla ilgili herseyi kaldırsam yeniden kursam düzelir sanırsam ama program ekle kaldırda ve windows install clean upda gözükmüyor :S yardımcı olursanız sevinirim.

Son Düzenleme: chethin ~ 21 Nisan 2011 17:33
viking20
22-04-2011, 09:41   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Microsoft un XP desteği bitti.

develler
22-04-2011, 10:05   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj

siiverlight yerin eadobe flash kulanarak deneyin
Çünkü, silver light 'ın Adobe Flash'a göre avantajları yok değil.
1. Ürün microsoft'un ürünü. Yani tüm windows kullanıcıları herhangi bir eklenti yüklemeden silverlight destekli olmuş oluyor. Örneğin internet'in çok az kullanıldığı bir yere cd ile animasyon programı göndereceksiniz. Oradaki kişilerin flash player yükleyip yüklemediklerini düşünmeden, ms kullanıcısı ise silverlight'ı destekler diyerek direkt animasyonu silverlight ile yapabilirsiniz. Ayrıca, her tür güncellemesi, windows update'lerin içinde otomatik yapılır.
2. Bu ürünle videolar, animasyonlar, geliştirmenin en güzel ve en avantajlı yolu ise, Adobe Flash adındaki animasyon aracını kullanarak etkileşimli videolar geliştirmek istediğinizde, sizin başka hiç bir yerde işinize yaramayacak olan, action script adındaki gereksiz bir dili öğrenmek zorunda kalmanız gerçeğidir. Oysa, silver light'ın ayrı özel bir dile ihtiyacı yoktur. Her Visual studio kullanıcıs, her c# kullanıcısı, her basic , asp programıcısı silverlight 'ı da kolaylıkla programlayabilir. Yeni bir dil öğrenmesine gerek yoktur. Bu bildiği dillerle işini görecektir.
3. Adobe'un gereksiz pahalı ürünlerini almak istemeyen, zaten şirketinde visual studio bulunan kullanıcılar için de büyük kolaylıktır. Silver Light.

chethin
22-04-2011, 14:41   |  #6  
chethin avatarı
OP Yıllanmış Üye
185 mesaj

Arkadaşlar 2 sorunda çözülmüştür anlatım nasıl yaptımı diğer arkadaşlarda faydalansın.
1.Bütün Microsoft .NET Framework sürümlerini kaldırdım pcden sonra tekrar yükledim sorun düzeldi.
2.Microsoft Silverlight  onuda kaldırmak gerekiyor yalnız program ekle kaldırda gözükmeyebilir ozaman başlat/çalıştır/regedit/düzen den bul veya f3 basarakda arama yerine silvelight yazılarak bütün çıkan ilgili yerler silinir daha sonra Microsoft Silverlight yüklenir.
Yardımcı olmaya çalışan bütün arkadaşlar sağolsun.