windows xp açılış sorunu

elmece
19-01-2007, 19:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

mrb arkadaşlar;
bundan 5-6 ay önce pardus'u yükledim ancak daha 3 gün öncesine kadar kullanmadım.3 gün önce kullanmaya başladığımda herhangi bir sorun yoktu ne xp de ne de pardus ta.
ancak dün akşam xp yi açmaya çalıştığımda açamadım.windows xp yazıyor ancak açılış olmuyor,sürekli xp yi yüklemeye çalışıyor.

sorunumu nasıl çözebilirim?
yardımcı olursanız sevinirim.

İtacHi_
19-01-2007, 19:30   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

sen bi 10 dk bekle herhaNGİ BİR ŞEY YAPIYOR OLABİLİR.EĞER YİNE AÇILMAZSA FORMAT ÇEK(ÇOK DEĞERLİ DOSYALARIN VARSA ONLARA GÜLE GÜLE DE).

BENİM HER ZAMAN DEDİĞİM GİBİ  

FORMAT HER DERDE DEVADIR!!!!!

ozgur_v
19-01-2007, 19:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
285 mesaj

Bende pardusu yükledim ama bana göre daha çok yol kat etmesi  lazım pardusun.Sonra xp ye döndüm.

Senin gibi pardus dertlilerinin toplandığı ve sorunlarına çözüm aradıkları bir site var.Bence orda anlat sorununu.birde bu pardus ta sorun yaşamaya ve çözüm bulmaya alış çünkü daha çok sorun yaşayacaksın.

site: http://www.pardus-linux.org/forums/

BySecure
19-01-2007, 23:50   |  #4  
Taze Üye
11 mesaj

Pardus kullanıyor isen ve kullanmakta ısrar edeceksen son versioununu denemelisin.. bayagı sorunlardan arındırılmış bir version.

problemine gelince.. %95 dosya sisteminden kaynaklanan bir problem.. güvenli kip de açmayı ve sistem geri yüklemeyi dene olmuyor ise xp'yi değişik dizine kurmayı dene bunu yaparsan dosyalarını kurtarabilirsin... 3ncü bir alternatifin daha var.. arkadaşların da dediği gibi FORMAT..
quick format at ki canın cok fazla yanmasın... :))

elmece
20-01-2007, 12:47   |  #5  
OP Taze Üye
2 mesaj

teşekkürler arkadaşlar
sorunu şimdilik xp açılış cd si yaratarak çözdüm ancak tabiiki bu tam anlamıyla bir çözüm değil.

birde dikkatimi çeken bir başka şey var,o da bilgisayar açılıyor ve de ekranda "w066d05f.dll yüklemede hata.belirtilen formül bulunamadı" diye bir ikaz çıkıyor.
peki bunun anlamı nedir?
yardımcı olursanız sevinirim.