Windows XP'de çalışmayan XP aracı!

CHIP Online
23-04-2011, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS, Windows XP için özel bir araç hazırladı; ama Win 7 ve Vista'da çalışıyor, XP'de çalışmıyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... xp-araci_26525.html

Resimlerle: 20 uygulama ile lüks bir Windows!

Microsoft'un Windows XP'den kurtulmak için farklı yollara başvurduğunu biliyoruz. 'Windows XP desteğinin sonu geri sayım aracı' da bu yollara bir yenisini ekliyor.

İlginç olan ise aracın bir Windows 7 ve Windows Vista masaüstü aracı olmasından dolayı Windows XP'de çalışmaması. Yani Windows XP'nin ölümüne kalan günleri saymanın tadını sadece Vista ve Windows 7 sahipleri çıkarabiliyor.

Bugün 1.000 günden fazla ömrü olan Windows XP'nin yok oluşunu masaüstünüzden takip etmek istiyorsanız, aracı aşağıdaki adresten yüklemeniz mümkün. Aracı yüklemek için MS web sitesindeki araç ile Windows'unuzun orijinal olduğunu kanıtlamanız gerekebilir.

İndirin: Windows XP End Of Support Countdown Gadget (Windows 7, Vista için)

Tüm konu: Windows XP'de çalışmayan XP aracı!

İzleyin: Windows Live Essentials 2011

Resimlerle: 20 uygulama ile lüks bir Windows!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows XP'ye desteğin bitmesi kullanıcıları ondan vaz geçirir mi?

masterberkant
23-04-2011, 14:01   |  #2  
masterberkant avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

bu microsfot iyice şerefsiz oldu.pek bi işe yaramaz zaten her 10 kişiden kaç kişi microsoft dan destek alıyordu ki.

engineer02
23-04-2011, 14:07   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

Microsoft kullanıcıları Xp'den vaz geçirmek istiyorsa, ilk önce win7'lerin fiyatlarını düşürsün. Her yeni çıkan sistemle kasamızı da değiştirmek zorunda bırakıyorlar. Bütçesi yeterli olmayan insanlar ne yapsın...

H@ckerCesur
23-04-2011, 18:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj
Alıntı: engineer02  
Microsoft kullanıcıları Xp'den vaz geçirmek istiyorsa, ilk önce win7'lerin fiyatlarını düşürsün. Her yeni çıkan sistemle kasamızı da değiştirmek zorunda bırakıyorlar. Bütçesi yeterli olmayan insanlar ne yapsın...

Sana katılmıyorum. Mesela windows 7 vistadan sonra çıkmasına rağmen benim 2000 yılından kalma sistemimde çalışıyor. Ayrıca bütçesi yeterli olmayan insanlar ne yapsın demişsin. Windows 7 nin starter sürümleri çok uygun. 400 $ verebilen birisi 50 $ da verebilir diye düşünüyorum.

Microsoft 3 yıl gibi bir zaman çizmiş fakat ben 10 yıl daha XP nin hüküm süreceği kanaatindeyim.

emine.ozen
23-04-2011, 19:01   |  #5  
Yeni Üye
44 mesaj

1082 gün sonra  8 Nisan 2014 tarihi ediyor. İşte o zaman XP ve Office 2003 ölüyor!

turbocat
23-04-2011, 19:22   |  #6  
Yıllanmış Üye
269 mesaj

xpnin desteği bitse bile  desteğin bitim tarihine kadar olan güncelleştirmeler  yine update sitesinden indirilebilecek,ama  yeni  güncelleştirme o tarihten sonra   çıkarılmayacak...
yani  6- 8 sene bile kullanın  xpyi güvenle.
hala  windows 2000  i aktive eden var...eski güncellemeleri update sitesinden hala indirebiliyorlar... win98  dede  durum aynı....
madem win 2000 ve 98 in desteği bitti niye aktivasyon yapılmasını istiyorsunuz hala.......
çıkarsanıza bir aktivasyon aracı  millet  2000 i ve 98 i   aktive etmekten kurtulsun....
isterse xpnin desteğini şimdi bitirsin ,yine  en son  destek bitim tarihine kadar  tüm güncelleştirmeler çekilebilecek.
ama yeni yama çıkmayacak.... ve insanlara yardım edilmeyecek destek için
insanlar bunu bilmiyor.....

muberk-gs
23-04-2011, 21:46   |  #7  
Yıllanmış Üye
353 mesaj

Kullanmak isteyen Microsoft'a aldırmamalı bence. Xp'yi anca bu kadar bitirebilir zaten Microsoft, daha ilerisinin yapamaz ki zaten yapmaya hakkı da yok.

Mami4gs
23-04-2011, 23:58   |  #8  
Yıllanmış Üye
412 mesaj

abi adamlarda haklı fi tarihinde yapılmış işletim sistemine adam kaç gb update yapsında kurtarsın hem şirktler içinde iyi olur şu dandik ibm leri değiştirirler.

dead man
24-04-2011, 00:20   |  #9  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj
Alıntı: masterberkant  
bu microsfot iyice şerefsiz oldu.pek bi işe yaramaz zaten her 10 kişiden kaç kişi microsoft dan destek alıyordu ki.
Aynen Yapacaksan Adam Gibi Yap Windows 7 İle Engelleyemediysen Diğer İşletim Sisteminde Windows XP Görünümü Windows XP'nin Tarayıcısının Görünümünü Falan Yerleştirecekti Ama Küfür Etçem Ama Azımı Bozmak İstemiyorum !!! Kızgın    I Kalbi kırık Microsoft