WINDOWS XP DE KULLANICI EKLEME SORUNU!!!

stseckin
28-11-2006, 11:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

ARKADAŞLAR,
BEN WINXP HOME EDITION KULLANIYORUM.
İLK KURULUMDAN SONRA KENDI ISMIM ICIN ACTIGIM USER ACCOUNT U SILDIM.
YENI BIR ACCOUNT AÇTIM(BAŞKA İSİMLE)

ŞİMDİ BUNA İLAVETEN ESKİ KULLANDIGIM ACCOUNT NAME İLE TEKRAR 2.CI BIR ACCOUNT KURMAK ISTIYORUM.DIGER ACCOUNTUM UN ADMIN YETKISI VAR.BUILT ACCOUN/DOMAIN YETKISI TAMAM.

AMA NEZAMAN KI ESKI SILMIS OLDUGUM ACCOUNT ISMINI ADD YAPAMAK ISTESEM (CONTROL PANEL /USER ACCOUNTS tan yada CONTROL USERPASSWORDS2 DEN)

BANA SU MESAJI VERIYOR;
"this user could not be added because this user already has permission to use this computer"

Dolayısıyla ekleme yapamıyorum.ne yapmam lazım???

NUSRMGR dosyasını xp cd sınden yenılememe ragmen ,eski kullanıcının ilgili tum detaylarını silmiş olmama rağmen(registry dahil) ,silmiş oldugum user ı ekleyemiyorum...

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
SAYGILAR

chiemsee111
28-11-2006, 15:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Bence yeni girmis oldugun kullanici ismi eskisinin üzerine bir nevi kaplama olmus. Yeni girdigin ismi silip eski ismi o hesap üzerine tekrar yaz.. Sonra yeni actigin hesaba diger ismi ver.
Yani en basa dön.

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 28 Kasım 2006 15:28
dezan
28-11-2006, 19:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
114 mesaj

Windows daha önce kullanılmış kullanıcı isimlerini kabul etmiyor.Format atsan,elindeki windows cd sini bi daha kursan bile kabul etmeyecektir

stseckin
28-11-2006, 20:53   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

yorumun için tşkler.
ama bu yol maalesef hayal ürünü olmaktan öteye geçmez.e ozaman ben kendi ismimi administrator yapıp işi kople bitireyim :)

yanlış anlama ltf dostum soru çok profesyonel bir soru.bunun cvbını tüm platformlarda arıyorum bir türlü bulamadım.bu işle 11 yıldır ugrasıyorum ama bu xp denen olay maalesef bazı yonlerden dipsiz kuyu.

cvbını bulursam muhakkak paylasacam..

tekrardan cok tşkler
saygılar

stseckin
28-11-2006, 20:56   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

cnm arkadaşım senin yorumun içinde çok teşekkür ederim.
windows format atılmış hiç bir diski recover edemez ve dolayısıyla bunu formattans onra engelleme sansı yok.

Format atarsan oluyor.o kullanıcı ismiyle şirketteki domainde bile giriş yapman için aynı ismi kullanmak zorundasın/ yada herhangi küçük bir workgroup ta olabilir.

Benim burdaki asıl sorum bu işi format atmadan nasıl yapabiliriz.Bunu halledemıyorum.
pls tell me solution without disk format.

saygı ve sevgilerimle