windows xp format atma bölüm ayırma seç

HPQ-User
22-05-2010, 21:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

nazonaz sormuş:
sorunum şu= format esnasında bölümlenmmemiş alan seçmişim ve xpyi öyle kurmuş olduğumu gördüm. 2.defa format yaptığımda ise karşıma seçenekler geldi korkumdan sistem bilgisi içeriyor bilg. tüm veriler silinecek yazısı vardı .yeniden yükleme olmadan sabit diskden başlatılamaz  uyarısı kafamı karıştırdı o yüzden işlem yapamadım:(( silmeye korktum. 2 ye hatta 3 bölüme ayırmak istiyorum bunun için uygulamam gerekenler nelerdir.acemi olduğum için format konusunda yardımınızı istiyorum.geri dönüşümü olmayan durum yaşamak istemediğim için  devam etmeden kur işlemini iptal ettim şimdi tek C olarak gözüküyor  bios sistemine zarar vermekden korktuğum için  size danışmayı uygun gördüm. şimdiden ilgi ve alakanıza  teşekkür ederim . emeklerinize ve paylaşımınıza sonsuz  saygılar.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayar markası DELL INSPIRON/6000   intel(R)Pentium(R)M processor 1.73GHz 411MHz,504MB RAM fiziksel adres uzantısı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

faraone41
24-05-2010, 13:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
128 mesaj

dosyalarının olduğu bölümü bırak elleme birşey olmaz,diğer partitionda(bölümde) hangi harf atanmışsa artık o bölüm üzerinde istediğin kdr bölüm oluşturabilirsin korkmana grk yok bence.

LYDER
26-05-2010, 10:45   |  #3  
LYDER avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
733 mesaj

Hangı wındows surumunu kullanıyorsan onun cd sını tak Kısaca;
pc acılırken f8 tusuna 5-6 kere tıklat :) sonra ordan cd/dvd sec Onyukleme ıcın bır tusa basın dicektir enter' a bas sonra tehlıf hakları falan cıkıcak f8 e bas zaten asagıda basman gereken tusları soluyor sonra wındows eskı surumlerı aranıyor dıye bır ıbare cıkcak ordan d ye daha sonra L tusuna bas burda ayırmak ıstedıgınız bolum alanını secın burda senın dedıgın gıbı 2 hatta 3 bolume ayırabılırsın c yı bolumlere ayırmak bır zarar vermez sadece mesela 233 gb yse hdd bunu 3 bolume ayırmak 65 gb gıbı bır rakama denk gelıcektır ama eger harddısk ayırmak cok gereklı degılse ayırmadan tek part halında kullanman daha yararına olucaktır.