Windows XP format atma sorunu:???

gelweri
11-04-2010, 11:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Daha önce defalarca farklı marka bilgisayarlara format attım ama böyle bir sorunla karşılaşmadım. XP kurulum CDsini takıp bilgisayarı başlattığımda bios ayarlarına da gerek kalmadan "kur dosyalarını" cd'den kurmasını bekledim format da attım yeniden başladığında tekrar aynı sırayı izleyerek bu sefer kur bileşenlerini falan yükledikten sonra bilgisayar yeniden başladığında XP kurulum ekranına geçip dakika belitrip kur'u başlatması gerekirken bilgisayar açılırken "kur bilenşenleri inceliyor deyip hep aynı işlemleri tekrarlıyor. burada "ön yükleme için bir tuşa basın" demesi gerekiyordu basmayınca da kur'a devam ediyordu. şimdi ise ön yükleme hiç bir tuşa basmadan başlıyor bu da her şeyin dönüp dönüp aynı işlemleri yapmak demek oluyor.
Bu konuda "BİOS" ayararından bir şey mi yapmam gerekiyor.(Anakart markası ASUS M2A74 AM SE )
yardımcı olabilecek olursa sevinirim.

FARKLI XP CDleri de denedim sonuç aynı oldu :-(

BOOT AYARLARINI cd ROM' ÇEVİRDİM.

CD rom görmeme veya boot CD rom ayarı ile bir sorunum yok çünkü mavi ekran geliyor :-((
Sorun bu döngünün hep devam etmesi.

askinda
11-04-2010, 11:50   |  #2  
Üye
90 mesaj

önyüklemeye geçmeden cdyi çıkar

gelweri
11-04-2010, 23:34   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Yalnız bilgisayarda windows XP kurulumu bitmedi sadece kur dosyalarını koplaladı ama son aşama olan

bu aşamaya geçemiyorum