Windows XP Home'u türkçeleştirmek

prohisterya
01-04-2007, 19:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar merhaba,

Satın aldığım bilgisayar ile gelen Lisanslı XP Home ENG mevcut.Fakat bunu türkçeleştirmek için ne yapmam lazım.İnternetten TR.MUI diye 89 MB civarında bir dosya buldum.Aşağıda içeriğini görebilirsiniz.Şimdi ben aşağıdaki dosyayı kullanarak;
1- XP Home'u nasıl TR yaparım.
2- Bu şekilde yapınca lisans açısından sorun çıkar mı?

Gerekli bilgiyi verirseniz sevinirim.

Herkese iyi günler..

chiemsee111
02-04-2007, 12:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Can MUI be installed on Windows XP Home edition?

No. MUI is a feature that is available only on the Professional
edition of Windows XP.

Soru: MUI Windows XP Home Edition a yüklenebilirmi?
Cevap: Hayir. MUI sadece XP Profesyonel icin gecerli olan bir özelliktir.

What is Multilingual User Interface Pack (MUI)?

Multilingual User Interface Pack is a set of language specific resource files that can be added to the English version of Windows Professional. When installed on the English version of Windows, MUI allows the user interface language of the operating system to be changed according to the preferences of individual users to one of the 33 supported languages. This allows large corporations to roll out the same worldwide image with a single install job. Local users can then select the user interface language or it can be set by Group Policy for Organizational Units.

MUI also allows different language users to share the same workstation or roaming users to take their localized user interface from one workstation to another. For instance, one user might choose to see system menus, dialogs and other text in Japanese, while another user logging onto the same system might prefer to see the corresponding text in French.

Daha fazla bilgi (Microsoft SIKCA SORULAN SORULAR ingilizce)

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 02 Nisan 2007 12:54
asimileci
02-04-2007, 13:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

ya netten türkçe indir sende
tamamen xp profesyonel indir derim ugraşma.

prohisterya
02-04-2007, 22:19   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Ya elimde hem xp home'un hem de xp Prof.'un TR'leri var zaten.
Ben elimdeki lisanslı olanı XP Home ENG'i kullanmak istiyorum ve diğerlerini kullanıp lisanstan dolayı sorun yaşamak istemiyorum.O sebeple soruyorum.Neyse cevaplar için teşekkürler..

erkanc
03-04-2007, 01:15   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

prohisterya ben araştırdım senin dediğin dil paketiyle sadece dönüyor lisans sorunu sana çıkartmayacaktır sonuçta sen onu aktive ediyorsun sana bu kullanım hakkını verirler

chiemsee111
03-04-2007, 14:36   |  #6  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Home Edition da olmuyor diyor microsoft un resmi sitesi. Hala oluyor diyorsun ya erkanc :)
2ci soruya yanitinda haklisin yani bir lisans sorunu yasanmaz.. Ama böyle bir sorunla karsilasabilmek icin önce yükleyebilmek gerekir bu programi, dimi ?

asimileci
03-04-2007, 14:38   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

türkçe kur sorun çıkarır yoksa

erkanc
03-04-2007, 16:37   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj
chiemsee111
Home Edition da olmuyor diyor microsoft un resmi sitesi. Hala oluyor diyorsun ya erkanc :)
2ci soruya yanitinda haklisin yani bir lisans sorunu yasanmaz.. Ama böyle bir sorunla karsilasabilmek icin önce yükleyebilmek gerekir bu programi, dimi ?
o microsoftun sitesi çok şeyler diyor vista kırılamaz dendi kırıldı güvenlik yönünden çok iyi olacak dendi yol geçen hanına döndü kardeşim  microsoftun sitesinde her yazılana inanma yükeleyemediysen sana yardım ederim ha bir de espri yaparken önceden haber ver hep beraber gülelim birine öbrüne çamur atmayı da bırakın işinize bakınız

Son Düzenleme: erkanc ~ 03 Nisan 2007 17:27
prohisterya
03-04-2007, 21:19   |  #9  
OP Taze Üye
4 mesaj

Peki o zaman şöyle sorayım.XP Home TR kursam ve XP Home ENG'in serial'ini kullanmak istesem yer mi?

Yani maksat bana lisanstan dolayı sorun çıkmasın.yoksa basacam formatı, üç tane programı çalıştıracak bile olsa geçeceğim linux'a...Kendimi zor tutuyorum zaten.Alışkanlıklar kolay bırakılmıyor malum

chiemsee111
04-04-2007, 01:11   |  #10  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Benim SINIRLI bilgilerim dogrultusunda (bildigim kadariyla) ENG seriali TR ye uymaz. Bu tam tersi icin ve tüm diller icin gecerlidir.

Illada TR istiyorsan dedigin gibi ozaman elindeki TR yi yada Linux u kur ama elindeki Lisansli XP Home uda ayni anda kullan. Yani HDD ni bölümlere ayir. Belki ileride bunun icin bir yama cikar ve home da TR ye cevrilebilir. En azindan ingilizce bilmiyorsan bu bölümü ara sira acar dilini gelistirirsin.

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 04 Nisan 2007 04:04
chiemsee111
04-04-2007, 01:21   |  #11  
Yıllanmış Üye
388 mesaj
erkanc
chiemsee111
o microsoftun sitesi çok şeyler diyor vista kırılamaz dendi kırıldı güvenlik yönünden çok iyi olacak dendi yol geçen hanına döndü kardeşim  microsoftun sitesinde her yazılana inanma yükeleyemediysen sana yardım ederim ha bir de espri yaparken önceden haber ver hep beraber gülelim birine öbrüne çamur atmayı da bırakın işinize bakını
Erkanc benim kimseye camur atmak gibi bir niyetim yok. Hele hele sizin gibi HOME EDITION üzerine MUI yüklemis bir USTA ile ne alip veremedigim olabilirki? Cahilligime verin, KISITLI bilgilerimle yardimci olmaya calistim sadece.
Soru
Arkadasin birinci sorusu suydu; TR MUI yi indirdim, XP Home'u nasıl TR yaparım?
Madem biliyorsunuz ve yaptiniz, nasil yapildigini anlatinda arkdasin sorunu cözülsün. Bizlerde bilgilenelim Göz kırpma

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 04 Nisan 2007 04:09
asimileci
04-04-2007, 09:20   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

ya türkçe kurun ugraşmayın.

prohisterya
07-04-2007, 22:22   |  #13  
OP Taze Üye
4 mesaj

XP Home ENG'i kurdum artık.
Üç kuruşluk bir lisanstan dolayı sıkıntıya düşmek istemem.İlgilenen, lutfedip cevap yazan herkese teşekkürler..