Windows XP için çözüm öneriLeri istiyorum?

thepisode
15-02-2009, 11:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Son zamanlarda her tarafta karşıma çıkan sistem yardımcısı olan programlar ile birlikte kullanıcılarının yapmış oldugu yorumlar çok tutarlı görünmüyor bu nedenlerden dolayı konunun uzmanlarından öneriler bekliyorum..

Bilgisayarımda kullanmak için çok kasmayan hafif program olarak nitelendirebileceğimiz;

*Disk birleştirme programı,
*Hafıza boşaLtma-Ram boşaltma işine yapabilecek bir program,
*Gereksiz sistem dosyalarını silebilecek, windows hatalarını düzeltip sistemin performansını artırabilecek programlar arıyorum..,

Yoksa bu programların tümü gereksizmidir windowsun kendi sunduğu imkanlar adam olana yeter mi :)

Son Düzenleme: thepisode ~ 15 Şubat 2009 11:54
Barış
15-02-2009, 11:52   |  #2  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

Disk birleştirme olarak : Diskeeper veya UltimateDefrag öneririm
Hafıza Boşaltma olarak : Cyberlat RAM Cleaner önerebilirim (bu tarz programları çok kullandım ve artısından çok eksinini gördüm size kalmıs birşey)
Gereksiz dosyalar performans için ise : Ccleaner ve advanced system care öneririm
Ayrıca kayıt defteri onarma temizleme yani regedit ile ilgili olarak :Register Mechanic öneririm.
Şuan ben Ccleaner & Ultimatedefrag & advanced system care ve register mechanic  kullanıyorum ve herhangi bir olumsuz yanlarını veya kötü etkilerini görmedim

zxsel
15-02-2009, 12:04   |  #3  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

dısk bırlestırme olarak tuneup 2008 turkce yamasıda var cok ta yararlı ancak kullanımı nı cok ıyı bılırsen  wındows hatalarını falzan duzltıyor buna kesın ınan ben  basıt ve ıse yarar programları kullanan bırıyım 2 advanced wındowscare programı  regedıt ....revo ununstallde 1.80   ccleaner  bunlar ısıne yarar ancak ram ıcın daha bugune kadar hosuma gıden bır program goremedım daha  bırcok ozellık var turkce hem

bu programlar ıcınde regedıt duzltme kayıt degterı yanı bırde bırlestırıcı gıbı bırcok kesın  ıse yara seyler var emın ol bırde  hızlı pc acmak ıcın sunu tavsıye ederım quick start up   bunlada gızlı  calısan gereksız programları durdurabılırsın revo ıcındede var bu ozellık ancak bunu  da kullanıyorum...ust uste pc dondugu an gorev yonetıcısı  gıbı calısan  donan programları zorla kapatan  wınpatrol 12 kullanıyorum   pc dek ıhareketlerı sana bıldırıyor... turkce yaması var   kullanımı  bu programların cok basıt vede cok etkılı bı ıncele derım....ısıne yarar tahmınımce ..

Son Düzenleme: zxsel ~ 15 Şubat 2009 12:13
thepisode
16-02-2009, 01:46   |  #4  
OP Taze Üye
13 mesaj

teşekkürler arkadaşlar önerileriniz için..., bakalım başka önerilerde gelir belki :)

NewAge24
16-02-2009, 02:00   |  #5  
NewAge24 avatarı
Yıllanmış Üye
140 mesaj

Advanced System Care v.3   <<<< Tek kelimeyle 10 numara program her türlü Araçlar içinde mevcut Defrag,sürücü yedekleme, günceleme, registry temizliği,Ram temizleyici,TCP ayarlama, vb... daha bircoğu ...

Son Düzenleme: NewAge24 ~ 16 Şubat 2009 02:02
thepisode
16-02-2009, 11:27   |  #6  
OP Taze Üye
13 mesaj
NewAge24
Advanced System Care v.3   <<<< Tek kelimeyle 10 numara program her türlü Araçlar içinde mevcut Defrag,sürücü yedekleme, günceleme, registry temizliği,Ram temizleyici,TCP ayarlama, vb... daha bircoğu ...
teşekkürler kurdum denedim şu an için bir sorun yok bakalım değişik önerilerde çıkabilir :)

Son Düzenleme: thepisode ~ 16 Şubat 2009 11:27