Windows Xp İşletim sistemi

HPQ-User
05-12-2007, 16:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

hasan_gul sormuş:
selam arkadaşlar masaüstü bilgisayar da en az 1 defa işletim sistemi kurduk işletim sistemi en fazla kaç yılda bir veya yılda 1 defa yapılsa olurmu ve
ve ilk işletim sistemi 6 yıl oldu ve bu 6 yıl süresince windows hasar görür mü ? tekrar yenilemek gerekirmi işletim sistemini
arkadaşlar sizlerden yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum
şimdiden teşekkür ediyorum

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel celeron pentium 4
512 mb ram
gigabayte anakart
180 gb
17 inc lcd monitör

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322)

Borga-x
05-12-2007, 17:07   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Genelde Sistem yuklemek kişiden kişiye değişir. cok program yukleyıp siliyorsan en az ayda bır kez sıstem kurman gerekebilir. Bu tıp programlar kayıt defterıne dosyacıklar bırakarak şişmesine neden olur. Bır ayda en az 15 program yukleyıp sılıyorsan bu dedıgım geçerli. Ama hıcbır sey yulemıyorsan ve rutın işlerini yapıyorsan 1 sene bıle sıstem gıder. Ama normalde benım gıbı kullanıcılar 3-4 ayda bır formatı basarız... Can sıkınıtısından veya yukledıgın bır surucunun çalışmamasından veya herhangı bır aksaklıkta once sorunu çözmeye çalışırız eger sorun duzelmıyorsa basarız formatı

Sefa Adak
05-12-2007, 17:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Borga abinin dediği gibi sık sık program yükleyip siliyorsanız bu sistemi yavaşlatmaya sebep olabilir.Eğer birkaç program kullanıyorsanız,günlük işlerinizi yapıyorsanız uzun bir süre idare eder.Genelde ben 2-3 ayda bir sistemin içini temizleyip,formatlayıp tekrar düzgün bir şekilde programları kuruyorum.Sistem kız gibi oluyor :) Yoksa silinemeyecek bir vürüs girdiğinde,bilgisayar yavaşladığında,programlar ve silinemeyecek dosyalar bilgisayara dolduğunda format atarsanız yeter.Kullanımınıza bağlı..

Örne
05-12-2009, 23:06   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşım anladığım kadar bilgisayarın yavaş ve sık sık donmalar oluyor. ilk işletim sistemini kuralı 6 yıl oldu diyorsunuz. Bravo tebrik ederim. 6 yılda format atmadıysanız ya çok profesyonelsiniz ya da bilgisayarı korkarak kullanıyorsun. intel celeron pentium 4,  512 mb ram olarak yazmışsınız. Ben fazla yorum yapmayacağım. Yalnızca 512 mb. ram'ınızı yükseltebilirseniz bilgisayarınızın hızı artar biraz nefes alır. Kolay gelsin.

Son Düzenleme: Örne ~ 05 Aralık 2009 23:09
hasan_gul
06-12-2009, 14:10   |  #5  
Yıllanmış Üye
615 mesaj

selam arkadaşlar öncelikle sorumun yanıtını veren ve yardımcı olan arkadaşlarıma çok teşekkürlerimi snarım
şimdi soruma gelelim öncelikle sorumun en son yanıtını örne arkadaşımız yazmış
yanıtı şöyle : 6 yılda format atmadıysanız ya çok profesyonelsiniz ya da bilgisayarı korkarak kullanıyorsun.

bende hayır diyorum sorumu tam olarak anlayamamışsın arkadaşım benim demek istediğim eğer sistem 6 yıl aynı içinde  işletim sistemine ile hiç format atmadan devam edilse hasar görür mü ?  demek istedim sanırım örne arkadaşımız sorunu tam yanlış anlamış
bir kere bilgisayarı korkak davranmam bilgisayr bende korksun derim çünkü
bilgisayarı korkak davranırsanız hiç işlem yapmaya korkarsınız sakın yazıdan yanlış anlamayınız arkadaşlarım
herkese hayırlı günler

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
06-12-2009, 15:12   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj
Alıntı: Örne  
Arkadaşım anladığım kadar bilgisayarın yavaş ve sık sık donmalar oluyor. ilk işletim sistemini kuralı 6 yıl oldu diyorsunuz. Bravo tebrik ederim. 6 yılda format atmadıysanız ya çok profesyonelsiniz ya da bilgisayarı korkarak kullanıyorsun. intel celeron pentium 4,  512 mb ram olarak yazmışsınız. Ben fazla yorum yapmayacağım. Yalnızca 512 mb. ram'ınızı yükseltebilirseniz bilgisayarınızın hızı artar biraz nefes alır. Kolay gelsin.
konunun üstünden tam 2 yıl geçmiş neden böyle konuları hortlatma gereği duyuyorsunuz.

hasan_gul
06-12-2009, 15:47   |  #7  
Yıllanmış Üye
615 mesaj

unutmuşum krdeş yeni gördüm mailde aslında
2 yıl önce yazmayı unutmuşun kusura bakmayın herkese teşekkür ederim