wındows xp işletim sistemim açılmıyor.

HPQ-User
21-02-2009, 21:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

palandöken sormuş:
.yanlışlıkla bilgisayarımın fişi çıktı ve bir daha fişi takıp açtığım zaman kurulum yazılarından sonra ekrana şu yazı gelmeye başladı windows başlamadı bunun nedeni son yapılan yazılım veya donanım değişikliği gibi yazılar çıkıyor bu yazıdaki vurgulamalarında güvenli mod veya en son iyi yapılandırma bölümüne gelerek enter tuşuna basıyorum fakat yine açılır gibi oluyor açılmıyor ve aynı yazılar ekrana geliyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok memnun olurum.teşekkür ederim çalışmalarınızda başarılar dilerim ERZURUM- ahmet hilmi dur

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayarım beko marka 80 gb hafızası var foxon marka ana kartı işletim sistemi ise wındows xp profosoniyel ve mıcrosoft ofis programı var bilgisayarımın yaklaşık 20 gb hafızasını kullanmıştım.sabit diskeri ise c ve d .sürücülerinden d sürcüsünü hiç kullanmamıştım işletim sistemim ise c sürücüsünde yüklü.bilgisayarımın ayrıca dvd sürücüsüde var.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618)

Barış
21-02-2009, 21:13   |  #2  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

herhangi bir xp cd'si ile kurmarma konsoluna fixboot ve fixmbr yazarak deniyebilirsiniz

zxsel
21-02-2009, 22:08   |  #3  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
903 mesaj

format at kurtul  yada  eger mavı ekran stop hatası ıle karsılasmıyorsan su komutları  pc yı  f5 ıle yada f8 ıle ac  komut ıstegı ıle  ac komu satırına  yanı sıyah ekrana sunları yaz   

%systemroot%\system32\restore\ rstrui.exe  bunları tam olarak yazarsan pc de sıstem gerı yukleme modu calsıacak  oraya ıstedıngın tarıhe gerı yukleyıp kurtarabılırsın  den bır    yada bıostan saat tarıhı gerı al dene  yada dıger f8 dekı kuratarma metodlarını dene hıcbırı olmuyorsa format at gıtsın....

Son Düzenleme: zxsel ~ 21 Şubat 2009 22:09