WİNDOWS XP KULLANACISI BİLGİSAYARDAKİ PAROLA

semiraydemir
06-04-2007, 12:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

MERHABA, WİNDOWS XP yüklü bir bilgisayarda sadece bir yönetici hesabı var, bu yönetici hesabı parola korumalı, bu parolanın nasıl bir çözümü olabilir

- - - MERT - - -
06-04-2007, 12:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
537 mesaj

dostum biraz ingilizcen varsa eğer vereceğim adresten şifre sıfırlamayla ilgili olan programla ilgili açıklamayı okuyup, ilgili programı oradan bootdisk bölümüne girerek bilgisayarına indirip ve indirdiğin dosyayı bir boş cd ye nero yardımıyla yazarak bir bootdisk oluşturman gerekiyor. sürücüye yazmış olduğun cd yi takıp sistemi yeniden başlattığında program otomatik olarak başlayacaktır. daha sonra ise programın içerisinde yapman gereken birkaç adım var. bu program ne yazık ki ingilizce. tabi ki karşına sırasıyla gelecek olan seçenekler de ingilizce. karşına gelen bu seçeneklerdeki adımları doğru biçimde takip ederek yaklaşık 5 dakika içerisinde şifreni sıfırlayabilir yada yeni bir şifre oluşturabilirsin. kolay gelsin, iyi akşamalar...

semiraydemir
06-04-2007, 13:15   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

ingilizce bilgim var denerim ama biraz zor gibi, yok mu başka bir çözümü, o parolayı başka bir yoldan sıfırlayamazmıyız ?

- - - MERT - - -
06-04-2007, 13:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
537 mesaj

eğer admin parolasını biliyorsanız işiniz daha kolay. bilgisayar açılırken F8 tuşuna basarak açın ve güvenli kip e girin. ordan da admin hesabından girin ve diğer parolasını bilmediğiniz yöneticinin parolasını kaldırın. eğer admin parolasını bilmiyorsanız o zaman önceki yazdığım yoldan başka bir yolla yapamazsınız. çok uzun sürmüyor zaten. programı internetten indirmeniz ve parolayı sıfırlamanız arasında geçen süre en fazla 20 dakika. ingilizce biliyorsanız hiç sorun değil. adımları doğru takip edin yeter.

semiraydemir
06-04-2007, 13:29   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

admin parolasını bilmiyorum, bunu nasıl öğreneceğiz, o zaman  bunun gerçekten  başka çaresi yoksa,sizin dediklerinizi yapmaya çalışacağım