windows xp kurdum fakat internete bağlanamıyorum

alparslan_1147
10-08-2013, 02:02   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

merhaba arkadaşlar windows xp kurdum fakat internete bağlanamıyorum pc 6 yıllık 512 ram çakma ekran kartı yani family chipset 10 board denilenden bi hata edip format atmadan önce pc driver bilgilerini almayı unuttum ve formatı attım laptopdan ses kartını buldum ındırdım xp pc ye attım başarıyla yuklendı realtek high definition audio driver xp 32 bit boyle aratmısdım bulmusdum sonra graphic kartınıda
intel r graphics media accelerator driver xp böyle aratıp bulmusdum xp ye aktarıp kurmusdum buda basarıyla oldu fakat ethernet yani internet kartını bulsamda olmadı yani xp de pce ye uymadı realtek gbe & fe ethernet pci-e nic driver windows xp onuda boyle aratmısdım olmadı şimdi ben bu ethernet kartını veya internet kartını işte nasıl getiririm nasıl bulurum çok acil yardım :(Üzgün

Sistem Bilgilerim
murat5038
10-08-2013, 12:22   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: alparslan_1147  
merhaba arkadaşlar windows xp kurdum fakat internete bağlanamıyorum pc 6 yıllık 512 ram çakma ekran kartı yani family chipset 10 board denilenden bi hata edip format atmadan önce pc driver bilgilerini almayı unuttum ve formatı attım laptopdan ses kartını buldum ındırdım xp pc ye attım başarıyla yuklendı realtek high definition audio driver xp 32 bit boyle aratmısdım bulmusdum sonra graphic kartınıda
intel r graphics media accelerator driver xp böyle aratıp bulmusdum xp ye aktarıp kurmusdum buda basarıyla oldu fakat ethernet yani internet kartını bulsamda olmadı yani xp de pce ye uymadı realtek gbe & fe ethernet pci-e nic driver windows xp onuda boyle aratmısdım olmadı şimdi ben bu ethernet kartını veya internet kartını işte nasıl getiririm nasıl bulurum çok acil yardım :(Üzgün

Aida64 yükle modelini bul sonra modeli buraya yaz işletim sistemi ve bitinle beraber.

alparslan_1147
10-08-2013, 15:01   |  #3  
OP Yeni Üye
20 mesaj
Alıntı: murat5038  

Aida64 yükle modelini bul sonra modeli buraya yaz işletim sistemi ve bitinle beraber.

çok sağol aida64 gercekten iyiymiş sistemimin ethernet adını gösterdi bende googlede 3-4 dk lık bi arama sonucunda buldum :D hemen o indirdiklerimin adınıda kaydettim dosyayıda gmail e yükledim bidakı formatta aramıyım dıye :D iyi oldu cok saol bi sürü sitede derdimi anlattım kımse yardımcı olamadı gercekten zormus markasını bilmeden pc ye driver bulma :D ama sonunda başardık aygıt yonetıcısınden kodlarını bulmusdum ama onu yazmama ragmen goooglede cıkmadı :S senın soyledın program ıyı geldı saol tekrar :) azımle sıcdık daşı deldık mısalı :D

murat5038
10-08-2013, 15:50   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

:) ö.d bir daha da bu gibi driver bulucu önerenlere aldırma ve aida64 kullan bir driver hakkında donanım hakkında bilgi almak istiyorsan. Modeli bilmeden driveri zaten bulamazsın.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
xerlyx
14-08-2013, 09:35   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

gıgabyte marvel lann kullan benimde öyledi