Windows XP'nin Gizli Fonksiyonlarını Kullanın

CHIP Online
04-05-2008, 00:24   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

CHIP Online, Windows XP'nin çoğu kullanıcının farkında olmadığı özelliklerini bir araya topladı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... -Kullanin_6695.html

Windows XP, çoğu kullanıcının bildiğinden daha fazla fonksiyona sahip. Bunlar, çoğu zaman "Başlat" menüsü veya Denetim Masası'nda gizlenmiş durumdadır, çoğu kullanıcının dikkatini çekmezler. CHIP Online, sizler için bu araçları araştırdı ve her kullanıcının ihtiyacı olabilecek araçları bir araya getirdi.

Windows XP'nin dahili bir yedekleme aracı olduğunu biliyor muydunuz? EFS veya NTFS Hakları hakkında ne biliyorsunuz? Standart aramadan çok daha yetenekli olan dosya indeksleme özellikli arama fonksiyonundan haberiniz var mı? Hayır mı? O halde doğru yerdesiniz.

Microsoft, Windows XP'ye bolca işe yarar program ve fonksiyon ekledi. Ancak çoğu yararlı araç, yazılım devi tarafından Windows'un içine gizlenmiş. CHIP Online sizlere, bu araçları nerede bulabileceğinizi ve nasıl kullanabileceğinizi anlatıyor.

Tüm konu: Windows XP'nin Gizli Fonksiyonlarını Kullanın

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows XP'nin keşfettiğiniz başka ne tür özellikleri var? Paylaşın!

Hakuteiken
04-05-2008, 01:25   |  #2  
Hakuteiken avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
215 mesaj

Shutdown -s ten ayrı olarak
shutdown -s -f -t 3600 ü çok kullanıyorum. Zamanlamayla uğraşmak yerine milisn cinsinden değerini değiştiriyorum. Ona göre kapatıyo. (iptal için Shutdown -a)
----
copy/b a.mp3+b.mp3+c.mp3 abc.mp3

dipdibe ekler birleştirir(mp3,avi,mpeg vs). Ama büyük boyutlu videolarda çok kasıyor benim PC.

memoli_vip1
04-05-2008, 13:56   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

Ya şu sanal bellegi acaba u3 desteği olmayan kingston datatraveler 1 gb içinde ayarlayabilirmiyiz....

Hiper£l£v£nKids
01-11-2008, 12:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Güzel