WİNDOWS XP SCANDİSK

Kumdeniz
04-11-2006, 15:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba

Windows Xp kullanıyorum.Bilgisayarın açılışında, tam Scandisk sırasında elektrikler kesildi.Bilgisayar açılışında Windowsun başlama seçenekleri çıkıyor tüm seçenekleri denedim hepsinde bilgisayar kendini yeniden başlatıp aynı seçeneklerin olduğu yere geliyor.Windows başlamıyor.
Ne yapmam lazım.Nasıl düzelecek?

Teşekkür ederim.
Saygılarla

egemengiga
04-11-2006, 20:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

1. yol: buyuk ihtimal sistem dosyalari hasar gormustur. bir sekilde baska bir isletim sistemi kullanarak sistemdeki dosyalarina ulas ve kurtarilmasi gerekenleri kurtar. sonra xp nin yuklu oldugu bolumu bicimlendirir bastan yuklersin. bunun icin linux kullanabilirsin, yuklemene bile gerek yok cd den calisir. ve suruculerine ulasmani saglar. kendisini sadece ram bellege yukler. eger chip okuyorsan mutlaka vardir elinde.

2. yol: baska bir bilgisayara baglarsin ve oradan bilgileri kurtarirsin.

3. yol: kurtarilacak bilgilerin yoksa ve xp yi kendin yukleyemeyeceksen 25ylt ye teknik servisi olan bir yere yaptirirsin. eger bilgi kurtarmalarini da istiyorsan yaklasik 35-40ytl ye bu isi cozersin. ben olsam 1. sini denerdim ilk bas...

Son Düzenleme: egemengiga ~ 04 Kasım 2006 20:54
Kumdeniz
04-11-2006, 21:31   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

Yanıtınızı yeni okuyabildim teşekkür ederim.Dos ortamında CHKDSK komuduyla önce kısa bir scan yaptı sonra bilgisayarın açılışında tam scan yaptı scan bitince sorunum düzelmişti.Bilgisayarım aynen devam ediyor.
Çoğu kişi yeniden yüklememi bilgisayarımın çöktüğünü söyledi.Bütün gün yapmaya çalıştım araştırdım denedim.Eğer yapamasaydım yeniden windows xp kuracaktım.Bu konuda artık bilgisayarı silip kurmaya gerek olmadığını düşünüyorum.
Böyle bir sorunla karşılaşanlara tavsiye ediyorum.
Teşekkür ederim.
İyi günler

egemengiga
1. yol: buyuk ihtimal sistem dosyalari hasar gormustur. bir sekilde baska bir isletim sistemi kullanarak sistemdeki dosyalarina ulas ve kurtarilmasi gerekenleri kurtar. sonra xp nin yuklu oldugu bolumu bicimlendirir bastan yuklersin. bunun icin linux kullanabilirsin, yuklemene bile gerek yok cd den calisir. ve suruculerine ulasmani saglar. kendisini sadece ram bellege yukler. eger chip okuyorsan mutlaka vardir elinde.

2. yol: baska bir bilgisayara baglarsin ve oradan bilgileri kurtarirsin.

3. yol: kurtarilacak bilgilerin yoksa ve xp yi kendin yukleyemeyeceksen 25ylt ye teknik servisi olan bir yere yaptirirsin. eger bilgi kurtarmalarini da istiyorsan yaklasik 35-40ytl ye bu isi cozersin. ben olsam 1. sini denerdim ilk bas...