windows xpde 2. oturum

HPQ-User
11-10-2008, 12:55   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ProgresS sormuş:
öncelikler merhaba. bn xpde 2. oturum açtım. fakat ilk oturumda faaliyet gösteren programlar 2. oturumda çalışmıyor. ayrıca proogram files,windows vb. klasörlere dosya çıkartmak istediğimde ise "YÖNETİCİ HAKLARIYLA OTURUM AÇMANIZ GEREKİYOR!" diye bir yazı çıkıyor.

bunun nedeni nedir? ben yönetici haklarıyla nasıl oturum açabilirim?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 2000 / NT
Sistem Özellikleri:
windows xp
cpu 2.80 ghz
intel pentium d duo core işlemci çift çekirdek
512 mb ram
256 mb ekran kartı
nvidia geforce 7100 gs

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

YasarS
11-10-2008, 13:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

İkinci oturum yönetici haklarıyla açılmadığı için birçok işlemi yapamazsınız.Orda iki oturum şekli vardır bilgisayar yöneticisi ve guest hesabı.Eğer yönetici olarak girersen ikinci hesaba ait hakları tanıyabilirsin.Eğer ben bu hesaptan yönetici haklarına sahip olmak istiyorum diyorsanız verdiğim linkte ayrıntılı anlatılıyor.

Banned
11-10-2008, 13:20   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

2 hesabınızda ynetici hesabı olsa dahi iki hesaptada oturum açıkken dosya silemez ( kendi kullanıcı dosyalarınız haricinde) değişiklik yapamaz, çalışan programları kullanmazsınız. Bu normaldir. Aldığınız hata buna işaret etmektedir. Diğer hesaptaki oturumu kapattıktan sonra  hesabınız yönetci hesabı ise ( kullanıcı hesaplarından kontrol edebilirsiniz) tüm hakları kullanıp istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz.