windows yedekleme

korran
27-07-2013, 05:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum. sistem yansıması almak için yedeklemeyi çalıştırıyorum c:\ de ve yedekleyeceğim yerde fazlasıyla alan var fakat 100mb system reserved yazan alanda 50 mb dan az yer olduğu için yedekleme yetersiz alan diye hata veriyor. işin ilginç yan system reserved alanına hiçbir şekilde müdahale edemediğimiz için yedekleme gerçekleşmiyor. bu bölüme bi şekilde müdahale ettim bu sefer bilgisayar açılmadı baştan format attım min 50 mb kuralını bir şekilde aşmamızın imkanı var mı acaba ? yada nasıl tam yedekleme yapabilirim?

Sistem Bilgilerim
tknsyen
27-07-2013, 12:13   |  #2  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

100 mblık alan Windowsun boot dosyasının olduğu alan buraya hiçbir şekilde müdehale edemezsin dosya atamazsın. disk yönetiminden diski böl o kısma imajını al.

windowsun kendi yedeklemesini kullanmanı tavsiye etmiyorum. Bunun yerine Acronis True İmage Homeyi kullanabilirsin. netten full iso acronis true indir cdye yazdır. diski bölmeyi de unutma.

murat5038
27-07-2013, 16:35   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Ben o bölüme müdahalade edebiliyorum, dosya da atabiliyorum. İmajla oranın fazla alakası yok yedeği alacak yer bellidir Oraya yedeği almaz 3rd programlarla imaj almayı deneyin.

tknsyen
27-07-2013, 19:22   |  #4  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj
Alıntı: murat5038  
Ben o bölüme müdahalade edebiliyorum, dosya da atabiliyorum. İmajla oranın fazla alakası yok yedeği alacak yer bellidir Oraya yedeği almaz 3rd programlarla imaj almayı deneyin.
murat kardeşim müdahale edilmesine edilir. ben o sistem ayrıldı bölümüne müdahale edilmesine karşıyım çünkü disk yönetiminden sistem ayrıldı bölümüne harf atayıp etkinleştir ve sonra klasör seçeneklerinden  gizli sistem dosyalarının görünürlülüğünü aktif yap ve sonra sistem ayrıldı bölümüne gir. windowsun boot dosyaları içindedir. herhangi bir müdahale veya değiştirme durumunda windowsunu açamazsın. başlangıç onarma falan yapacaksın uzun hikaye. demek istediğim diskte ayrı bir bölüm açıp dosyalarını oraya yedeklesin

murat5038
27-07-2013, 19:53   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: tknsyen  
murat kardeşim müdahale edilmesine edilir. ben o sistem ayrıldı bölümüne müdahale edilmesine karşıyım çünkü disk yönetiminden sistem ayrıldı bölümüne harf atayıp etkinleştir ve sonra klasör seçeneklerinden  gizli sistem dosyalarının görünürlülüğünü aktif yap ve sonra sistem ayrıldı bölümüne gir. windowsun boot dosyaları içindedir. herhangi bir müdahale veya değiştirme durumunda windowsunu açamazsın. başlangıç onarma falan yapacaksın uzun hikaye. demek istediğim diskte ayrı bir bölüm açıp dosyalarını oraya

İlk başda bu şekilde deseydin bişey demezdim :) üstteki yazıyı göre bilen birsi illede müdahale edecektir birgün.

O bölme dosya atmak birşey değiştirmez eksilmesi değiştirir. Windowsun crack dosyası genelde oraya gider bu yüzden sistemde çoğu kişi nerde olduğunu bilmez :) dediğin şekilde açılabiliyor doğru diyorusun yani.