windows yüklenirken ekran kararıyor sonra düzelmyr

caduceus
06-06-2010, 18:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

iyi gunler..
bu sorun dün arkadasimin hangi akla hizmet bilmiyorum pcnin bios ayarlarina girip UMA frame buffer size ayarini 64 ten 256ya yukseltmesi ile basladi.. ayarlari kaydettikten sonra pc yeniden baslatılmış, hersey normal sekilde islemeye baslamis windows yukleme ekrani gelmis yukleme bir sure gorundukten sonra ekran kararmis ve ardindan goruntu hic gelmemis.
guvenli modta baslatmayi denedik baslamadi. ayari geri cektik yine olmadi. bios pilini cikarip taktim yine bir sonuc yok. ramleri ve diğer bilumum sökülüp takılan parçaları kontrol ettim bir düzelme olmadı..
elimde knoppix ver 3.3 linux çalışan cd vardı onu denedim pcyi şu an kullanabiliyorum..

bu noktada bu saydiklarim disinda ne yapilabilecegi konusunda bilgilendirmenizi rica ediyor.. format disinda bu soorun çözülebilirmi, nasıl çözülür?

Mert_06
06-06-2010, 20:25   |  #2  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Windows yükleme diskini takın. Dili ve bölgeyi seçtikten sonra ilerleyin, ancak 'windows u şimdi yükle' yerine 'bilgisayarınızı onarın' a tıklayın. Açılan ekranda önce başlangıç onarmaya tıklayın, sorun çözülmezse sistem geri yüklemeyi deneyin bir de.

erhan289
09-06-2010, 01:33   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

bios u resetle sonra takvim ve saat ayarlarını yap düzelebilir.