windows yukleniyor ama sonra ekrana goruntu gelmyr

caduceus
05-06-2010, 16:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

iyi gunler..
bu sorun bugun arkadasimin hangi akla hizmet bilmiyorum pcnin bios ayarlarina girip UMA frame buffer size ayarini 64  ten 256ya yukseltmesi ile basladi.. ayarlari kaydettikten sonra pc yeniden baslamis hersey normal sekilde islemeye baslamis windows yukleme ekrani gelmis yukleme bir sure gotundukten sonra ekran kararmis ve ardindan goruntu hic gelmemis. guvenli modta baslatmayi denedik baslamadi. ayari geri cektik yine olmadi. bios pilini  cikarip taktim yine bir sonuc yok.

bu noktada bu saydiklarim disinda ne yapilabilecegi konusunda bilgilendirmenizi rica ediyor.. format disinda bu soorun nasil cozulur?

Semih Özyurt
05-06-2010, 16:31   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

görüntü gelmemiş diyorsun peki mönitöre sinyalde mi gelmemiş çözüm olarak anakartınızda onboard çıkışı varsa mönitörünüzü oraya takın masaüstümü kullanıyorsunuz yoksa laptop mu ??

Son Düzenleme: Semih Özyurt ~ 05 Haziran 2010 16:32
caduceus
05-06-2010, 16:45   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

masaustu onboard sekilde kullaniyorum. pc normal sekilde aciliyir. anakart sistem bilgisini falan gosteriyor ardindan windows yukleme ekrani geliyor yukleme yapiliyor sonrada ekran karariyor.. hiicbir goruntu gelmiyor... isletim sistemi xp.

caduceus
06-06-2010, 11:53   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

şimdi bunun format dışında herhangi bir çözümü yokmudur?