windows7 internet kopma sorunu Acil yardım lütfen

arifsahin
08-06-2016, 18:04   |  #1  
arifsahin avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

S.a arkadaşlar hayırlı ramazanlar

Uzunca bir süredir muzdarip olduğum bir konuda sizlerden yardım istiyorum, umarım bu konuyu çözebiliriz.

Problemim : windows7 hp leptop kullanıcısıyım, internete bağlandıktan ortalama 1 saat sonra kopma yaşıyorum ve sağ altta internet erişimi yok turuncu ünlem gösteriyor, şuanda polonyada erasmus yapmaktayım ve diğer arkadaşlarımda ve modemde internet oluyor sadece benim pc de 1 saat sonra kopma yaşanıyor, onar yaptıktan sonra tekrardan 1 saat sonra aynı hatayı alıyorum, kendi evimde airties modem kullanıyordum ve bu hatayı daha önce hiç almadım, nedense başka bir modeme bağlandığımda bu hata sürekli karşıma çıkıyor

Denemiş olduğum çözümler;

1- Modem rest - Dns değişme ( 4.2.2.1-4.2.2.2)
2- güncel driver yükleme ve güncelleme kontrol
3- Format ve recovery Win7
4- Kablolu olarak bağlandım yine aynı hata kopma oluyor
5- güç tasarrufu modunda kullanmıyorum leptopu

Sistem :

Hp G62 notebook pc

intel core i5 2.53 ghz

win7 64 bit

Broadcom 4313GN 802.11b/g/n 1x1 Wi-Fi Bağdaştırıcı

çakışma yok diyor , sorunsuz çalışıyor yazıyor

Tekrar ediyorum geçen ay evime gidip denedim bütün gün bir kez dahi kopma sorunu yaşamadım diğer arkadaşlarımın evinde bu sorunu yaşıyorum.

Online oyun hayatım resmen bitti yardımcı olanlara çok teşekkürler Allah razı olsun.

Not : Onarma yaptığımda kablosuz ağ bağlantısı yeterli bir IP yapılandırmasına sahip değil onarıldı yazıyor.

zazaca
10-06-2016, 15:25   |  #2  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

bence senin sorunun pc aypi adresi alamıyor ondandır  yani ip adresi alamıyor şimdi  ağ paylaşım merkezini aç
bağdaşrıcı ayarlarını değiştir tıkla kulandığın bağdaştırıcıya gel sağ tıkla özelikler yap proctol 4 tıkla özelikler  yap dns adresini değiştiğin gibi ip  daresinide elle gir birde böyle dene