windows7-klasör içini isteğe göre düzenleme sorunu

duygubaydan
22-12-2009, 02:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Merhaba,
Klasör içeriği isim, tarih, tür, boyut vs. ye göre düzenleniyor. Misal, ben bir resmi alıp klasörde en başa koymak istiyorum ama mümkün değil, sıralamada ne seçilmişse ona göre resmi yerleştiriveriyor. Ya alfabetik sıralıyor, ya tarihine göre vs. XP de bunun ayarı vardı, klasör içine içeriği nereye koyarsanız orada dururdu. Ama windows 7 de saatlerdir kurcalamadığım ayar kalmadı bulamıyorum...Şimdiden teşekkürler...

01apachi
22-12-2009, 02:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

sağtıkladığında "otomatik düzenle" seçeneğini devre dışı bırak (varsa)

duygubaydan
22-12-2009, 02:33   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

hayır yok, saatlerdir arıyorum. onlarca defa baktım. sağ tıklanacak her yere tıkladım, klasör üzerinden klasör seçeneklerine girdim aradım, aynı kapı ama denetim masasından klasör seçeneklerine girdim, didik didik ettim, yok :((( sadece kendi kriterlerine göre düzenlemeye izin veriyor, ad-tarih-tür-boyut-etiketler..
umarım çözümü vardır ve ben gözden kaçırmışımdır...

_hEro
22-12-2009, 02:59   |  #4  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Klasör içlerinde otomatik düzenle seçeneği yok maalesef.Bu konudan şikayetci çok kişi var ama win7 de bahsettiğiniz serbestlik yok.Onun yerine herşeyi kendisi -belirlenen yönergede- otomatik olarak düzeltiyor.

duygubaydan
22-12-2009, 12:12   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

Teşekkür ederim. Boşuna uğraşıp durmuşum demekki... Ufak bir detay olabilir ama çok çok çok büyük bir eksiklik, böyle bir şey yaptıklarına inanamıyorum gerçekten...