Windowss 10 recovery problemi

avsaroglujapan
22-09-2017, 05:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Öncelikle sistemim hakkında biraz bilgi vereyim.

Bir ultra book bilgisayarım var. Toplama bir dizüstü bilgisayar. 

CPU intel core i7-3667u 2,00 Ghz
Hdd/ssd Toshiba Thnsns256gmcp
Memory 8192Mb
System bios version 6,80
Ec version 1,20
Boot mode UEFI boot

yurtdışında yaşadığım için yabancı dil (japonca) windows 8 yüklü idi 1 buçuk yıl önce windows 10 a yükselttim. 

sorunun ne olduğuna gelirsem.
Yaklaşık 3 ay önce bilgisayarı açınca 'RECOVERY Your PC/Device needs to .....
Error code: 0xc0000034...' gibi yazan ekran geldi

.

Önce biraz internetten araştırdım nasıl yaparım diye uğraştım yapamadım. Sonra birkaç defa denedim içindeki önemli dosyaları kurtardım. Hdd silip yenip yeniden yükleyeyim dedim onuda başaramadım. İnternetten windows 10'u indirdim flasha attım oradan yüklemeye çalıştım. Hatta onarım yollarının hemen hepsini denemedim olmadı. Bilgisayarı sorun gider  onar kısmında benim Pc de devam kısmı gelmiyor. Sadece gelişmiş ayarlar ve Pc yi kapat geliyor.

Neyse artık sıfırdan format atmak istiyorum, onuda yapıyorum ama son anda kesiliyor. 'Yükleme iptal edildi' diyor. Resimdeki ekran geliyor. Bunu da güncellemeleri yüklerken yapıyor. 

Artık ne yapacağımı bilemedim. Acaba HDD mi bozuldu? Yoksa yazılımdan mı? bilemedim.

Nasıl bir yol izlemeliyim. Lütfen yardım edebilir misiniz?

cleverman
22-09-2017, 09:23   |  #2  
cleverman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
2,510 mesaj

Format atamama sorunu sanırım UEFI'den kaynaklanıyor.

Formatı Legacy Boot ile atın!

Yardımcı olması için size bir de video gönderiyorum: Disabling UEFI Secure Boot - Enabling Legacy Format Mode

cleverman bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
avsaroglujapan
23-09-2017, 15:56   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

cleverman arkadaş çok sağol dediğin gibi bios danmış.  göndermiş olduğun videodaki gibi yaptım. Format atabildim. Şuan o bilgisayardan yazıyorum. Çok teşekkür ederim.