windowsu orjinal yapma ile ilgili bi soru

karann
16-12-2007, 22:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba arkadaşlar,orjinal yapılan kopyalar güncelleştirmelerle anlaşılabilir mi ve anlaşılsa bile bi hukuki yaptırımı olur mu?

theron
17-12-2007, 03:00   |  #2  
Yeni Üye
42 mesaj

http://www.microsoft.com/turkiye/misc/cpyright.html

matrax551
17-12-2007, 14:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

nerdeyse 4 aydır orijinal yapan kopya kullanıyom.güncelleştirme yapıyo.şuana kadar bişey olmadı.

uGuR.uK
17-12-2007, 17:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

ev kullanıcıları icin genelde sorun olmaz, adamlar oturup bütün evlerdeki pclerimi kontrol etcek tektek. bu gibi durumlar genelde sirketler icin yapılır. tabi sen bariz bariz gidip "korsan kullanıyorum ve asla orjinal almicam" diye gozlerine batarsan o baskaGülümseme

theron
18-12-2007, 02:52   |  #5  
Yeni Üye
42 mesaj

:))
Keşke Microsoft'un sistemi sizin düşündüğünüz kadar basit olsaymış :D
Böyle olsaydı herkes korsan XP kullanırdı nitekim kullanıyorlarda  ama microsoft bunun gayette farkında :) - Korsan MS kullananları tehdit ediyor ; 30 gün içerisinde orjinal xp kurmazsanız sisteminiz kapatılacak verileriniz kaybolacak ıvır zıvır. Bunu yapmaz yapamaz hukuken sorunlu olabilir ama sizde ms ye göre hukuken suçlu olursunuz. Ben olsaydım Microsoft ile "hukuk" konusunda aşık atmazdım :)

- Kıyın paranıza alın bi XP , Vista kullanın doya doya
- Yok baba ben para mara veremem , içki alırım oh içerim dersenizde Linux öneririm :) ["Mis gibi PARDUSUMUZ var"]

maverick_ozel
26-12-2007, 06:39   |  #6  
Yeni Üye
20 mesaj

microsoft hiç birşey yapmaz(ev kullanıcılarına)şöyle acıklıyım dikkatinizi cektimi bilmiorum ama lisanssız xp nizle media plyr 11 yüklemeye kalktınız microsoft olmas diyor hop bi site acılıyor.orda yazanlar sunlardı hatırladıgım kadarıyla sahte korsan v.s kurbanı olmuş olabilirsiniz lütfen satıcınızla görüşün felan filan.yani siz topu beni dolandırdılar diye hemen topu ortaya atabilirsiniz ve mahkeme uzar ve avukat parası felan siz hesap edin o yüzden hem için hem xp .ama orjinal alın destek hattından felan yararlanın ne biliim bulursunuz bişiler :D

black_flood
26-12-2007, 09:00   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

şuan için anlaşılmıyor ama sp3 ile keyler karalisteye alındığı için sıfır kurulum yaptıktan sonra keyleri kabul etmiyor xp ler.

Blacksmith
29-12-2007, 03:04   |  #8  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

sp 3 cozum degıl bence 2 yı kurarsın 3 u kurmassın onla olacka ıs degıl.ama eminim xp içerisinde kullanıcıdan habersız mıcrosoft seerverıne bılgı gonderen bi programcık mevcuttur.eger ms senle ugrasmak ısterse kacarın yok ıp adresın parmak ızın gıbı heryere bulasıyo.ıp ni belirlesin yeter ıs gıdıp turk telekomdan o saatte hangı tel nosunun o ıp yı kullandıgını bulmakkı ttnet tum baglantıların hangı kullanıcının ne zaman hangı ıp ıle gırıs cıkıs yaptıgının kayıtlarını tutuyor.ama ms ıcın eksı yanı ıse kopya windows kullannan bır eve gırmek ıcın savcılıktan falan ızın cıkratması gerektıgıdir.yanı buda her ev ıcın ayrı ızın demek kı ev kullanıcısıyla ugrasmak ısıne gelmez onun ısı fırmalarla.ama yınede orjınalden yanyım herzaman.son bisey daha bırcok ınsan korsan kullanmasaydı emınım xp illetim sistemlerı bu kadar pahalı olmazlardı herkesın alabılecegı bı fıyatta olurlardı ve 100 lerce uzman bu programı gelıstırmek ıcın bırton para dokulerek kac sene emek harcıyorlar o parayı almakta hayet haklılar.tabı bızde bırazcık kusura bakmayın hak yemıs oluyoruz yanı.bende oyle

youngvowel
06-02-2008, 18:11   |  #9  
Yıllanmış Üye
211 mesaj

slm arkadasım 4 yıldır orjınal yapan yazılım kullanımussun benımde wındıwsla ılgılı bı sorunum var...ıkı de bır orjınalını yukleyın dıe yazı gelıo bana da yardımcı olurmusun...

matrax551
07-02-2008, 16:54   |  #10  
Yıllanmış Üye
801 mesaj
youngvowel
slm arkadasım 4 yıldır orjınal yapan yazılım kullanımussun benımde wındıwsla ılgılı bı sorunum var...ıkı de bır orjınalını yukleyın dıe yazı gelıo bana da yardımcı olurmusun...
googleda araştır karşına çıkar.