Windowsum ACILMIYOR COK ACİL YARDIM!!!

mhtarhan
11-04-2006, 16:34   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Arkadaslar ii gunler, bnm windowsum ile ilgili bi problemim var,
Bilgisayarı ilk actıgımda windows yazısı gorunuyor siyah arka planla daha sonra anideen mavi bi sayfa acılıp hemen kapanıyo ve daha sonra da guvenli kiple baslat olagan sekilde baslart tarzında yazılar yazıyo
Oradaki tum secenekleri denememe ragmen hicbirinde windowsum acılmadı tekrardan windows yazısı siyah arka planla ve oylece devam ediyo windowsum acılmıyo..

Bana bu konuda acilen yardım edebilir misiniz?İçinde gercekten onemli bilgilerim var onları kurtarabilmem içinn simdiden cook tesekkurler.....

Recep Baltaş
11-04-2006, 18:19   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Öncelikle burada kimseye ayrıcalık tanıyamayız.

Sorununuza gelince büyük ihtimalle BIOS ta bir ayarla oynanmış ve ya yeni bir donanaım takılmıştır...veya yeni kurulan bir program buna neden oluyordur.

Malesef format önereceğim.

mhtarhan
11-04-2006, 21:48   |  #3  
OP Yeni Üye
38 mesaj

İlk olarak ben kimseden ayrıcalık istemedim ki sadece işimin acil oldugnu belirttim ve bu konuda acilen yardım istedim sizce bu bi ayrıcalık mı???

Ya içinde onemli bilgiler var format atmadan nasıl kurtarabilirz farklı yollar onerebilir misiniz??

make-believe
11-04-2006, 23:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Büyük ihtimalle RAM ayarlarıyla oynamışsındır. RAM ayarlarını eski haline getir. KAsaya büyük çaplı donanım ekledinmi? Ayrıntılı bilgi ver bize.

Formatlamak istemiyorsan ikinci bir diskin var sa ona windows XP'yi kur. Mevcut diskini de D: sürücüsü olarak ata. Mevcut sürücün NTFS ise, yeni kuracağın Windows XP'yi de NTFS olarak yükle. Biraz zahmetli ama kesinlikle bilgilerini kurtarabileceğin bu yöntemden önce dediğim gibi bize ne yaptıktan sonra böyle oldu bi arka plan hikayeni anlat.

mhtarhan
12-04-2006, 09:44   |  #5  
OP Yeni Üye
38 mesaj

Aslında oyle buyuk caplı bişey eklemedim sadece 10 gun once playstation için joystick taktım ve ondan sonra herhangi bi sorun vermedi..Bi de bilgisayarım laptop..

Bu olay meydana gelmeden once aslında oyle aykırı bişiler de yapmadım standard kullandıgım sekilde kullandım ama bi anda boyle oldu...

Bi de hardiskim tek parca..
Bilgisayarı actıgımda normal sekilde  windows yazısı cıkıo altında donen cubukla daha sonra aniden mavi ekran olup kayboluyo 1 saniye içinde ve daha sonra da guvenli kipte baslat olagan sekilde baslasın turunde yazılar cıkıo hangi secenegi denesem de windowsum acılmıyo gene bastaki gibi windows yazısı ve altında donen cubuk cıkıo windows bir turlu acılmıyo...

omer2197
12-04-2006, 09:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
166 mesaj

format atmak istemiyorsan.windosw u onarıp dosyalarını yedekle sonra format at.

lazrailefsanesi
12-04-2006, 16:31   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

FArklı bi yöntem olarak linux-knopix live cd veya bu tarz bi kurtarma cd'si arayacan bulacan. www.linux-sevenler.org gibi sayfalardan bu programi nasıl kullancagını ögrenebilirsin aslında zor bi yanı yoktur.Bilgisayarının cd-rom'a takacak ve cd'den linux  calısacak ( burda harddisk'e herhangi bir yükleme yapılmamaktadır) sonra bilgisayarında harddisk'ine linux sayesinde ulasacaksın.Hdd1 senin c  olacak.(Burda sildiklerin hardiskinde de silinir) sonra flash yada ag yada harici cd-rw ile bilgilerini kopyalacaksın.Live-cd ve kurtarma olarak benim favorim bitdefenderin live-cd sidir.Bu tür  şeyler sana cok yabancı ise linux yada bilgisayar hakimiyeti iyi  olan bi arkadasından yardım al zira ag kurmak bazen mesakatli olabiliyor.
Bunun haricinde garanti olmasada harddiskini söküp normal masa ustu bilgisayara slave olarak ( ikinci hafıza) takıp sansını deneyebilirsin.Ama iki win xp surumunde sorunlar yasanabiliyor.
yada format atacak ve sonra recover my files programiyla elinden geleni kurtaracaksin.
%80 kurtulur ama garantisi yoktur.

dervisahmet
12-04-2006, 17:02   |  #8  
Üye
84 mesaj

ya zaten win xp yi tekrar kurarsan veya onarırsan bilgilerin gitmez. formatlamadıkça veya yeni bölüm oluşturmadıkça tabi.

mhtarhan
13-04-2006, 18:27   |  #9  
OP Yeni Üye
38 mesaj

Arkadaslar ilginiz için cook saolun su repair  yani uzzerine tekrara windows kurma işini deneyeyim bi ...cook tesekkurler herkese.....

mhtarhan
14-04-2006, 15:26   |  #10  
OP Yeni Üye
38 mesaj

ya en son su uzerine kurma işini de denedim olmadı sistem kurulacak yeterli yerim yokmus 100 kusur mb kalmıs bu da yetmiyo...bunun haricinde bilgilerimi nassıl kurtarabilirim acaba....

omer2197
14-04-2006, 18:20   |  #11  
Yıllanmış Üye
166 mesaj

nasıl kurulduğunu bilmiyorum ama pardus gibi işletim sistemleri var cd ile çalışıyor.bi de onu dene...

mhtarhan
15-04-2006, 15:43   |  #12  
OP Yeni Üye
38 mesaj

bi de onu arastıraytım bi tekrar saolun bilgileriniz için...

XeeRooN
20-04-2006, 19:38   |  #13  
Taze Üye
7 mesaj

sen bence önce kurtarma konsoluna girip CHKDSK \r komutunu dene.. bitirdikten sonra yeniden başlat yine düzelmezse ondan sonra bakarsın üzerine yükleme işlerine..

Ayrıca madem bu kadar fazla belgen var o zaman sana önerim 2.5" HDD kutusu al ucuzda bişi, ondan sonra tak eski diskini ona, sonrasında yeni bir disk al tak makinana ona yeni bir işletim sistemi yükle.. eski diskini de USB den bağlayıp çalıştır, ahada sana kocaman veri alanı.. (sadece bir öneri)

harece66
04-05-2006, 12:56   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

kardes bilgisayar leptop galıba ama hd yi sök sökebilirsen baska bilgisayara tak kurtar verılerı. yada harıcı bır hd bul onunla baslat ondan kendı hd nı kurtar. eger olmazsa ram den veya dıger donanımlardan kaynaklanabılır.