windwos 10 dll sorunu

Serhat Soydan
09-08-2015, 14:13   |  #1  
Serhat Soydan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
17 mesaj

merhabalar  yaklasık  10  gün oldu  abimin laptop una  win 10 yükleyeli  fakat  şöyle bi sorun cıktı   64 bit mimarisi ile ypaılan oyunları yükledigimde açtıgımda  uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b   hatası geliyor  bunu netten araştırdım  ve bozuk dll ler den  oldugunu gördüm  bir  forumda  bi arkadaş bir program ile   bunu çözmüş  ve sorun olan dll nin xınput1_3.dll  oldugunu anlamıs  bunu hemen sildim  ve  temiz bi drectx  kurulum ypatım  ve oldu  xınput  tamamlandı  sevindim  tabi hemen oyuna girmeye çalıştım  oyun yine aynı hatatyı verdi  delirdim tabi sinirden bidaha açtım programı  baktım hatalı  program varmı diye  en altlara indim  3 adet dll nin  bozuk oldugunu gördüm ama lanet olası windows 10  system 32  ye değiştirme  özelligini kapatmış ki ben bu 3 lanet  dll yi değiştiremiyorum  formatacam  win 8.1 e döneceyim fakat  kurulumda  bir şey oldu diyor kapatıyor  netten baktım   biosdab boot ediniz diyor biosa giriyorum  laptop sonuçta boot sekmesine  geliyorum  ama lanet olası  boot sekmesinde   ne bi cd rom var nede bi  usb  device aygıt ıvar  hiç birşey yok   ne varsa ytnaında  disable enable yazıoyr deli etti beni  ne ypamam lazım lutfen yardım edin win 8 e de geçemiyorum