winfast Gefroce 6200 TD 128mb 128bit yardım!!!

walkersky
15-01-2007, 00:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Güncel driverlerini internetten indirip yüklememize ragmen bilgisayarda video acmaya kalkınca islemci yüzdeyüz calismaya basliyor ve sistem kararsız kalıyo.Ayrıca bazı oyunlarda oyunun arasında donuyor.Redalert,warcraft gibi strateji oyunlarını hic calistirmiyo.acaba sorun ne? Bi türlü anlayamadık.

ufuks
15-01-2007, 00:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Ekran kartın asiri ısnıyo olabilir.Donma bunu gosteriyor.Fakat bi sistem cakismasi da mumkun olabilir.Format taıp bi denesen iyi olur.

walkersky
15-01-2007, 00:40   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

bircok kez format attım. ilk aldıgım günden beri böle yapıyor.bi ekran kartının video calıstırırken bile ısınması biraz garip. baska bi sorun olabilir mi? NFS carbon gibi oyunlarda sorun olmayıp da Warcraft da donması da acayip.

make-believe
15-01-2007, 01:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Ufuks'un da belirttiği gibi, donmalar genelde aşırı ısınmadan kaynaklanır. Hiç kasayı açıp ekran kartının soğutucusunu ellle yokladın mı?. Ayrıca ekran kartının soğutucusu fanlı mı yoksa pasif soğutucu mu? Defalarca format atıp yeniden kurduy san sistemi, şuna bak: Start-My Computer-Hardware-Device Manager . Bu sıralamayı takibet. Yani donanım aygıt listesi karşına çıkacak. Listede sarı renkli soru işareti görürsen, bu sorunlu aygıtlarını gösterir. Bunları kontrol edip, bize tekrar döner sen seviniriz.

Son Düzenleme: make-believe ~ 15 Ocak 2007 01:11
walkersky
15-01-2007, 12:47   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Oyundaki donma problemi halloldu.Yardımlarınız icin cok tesekkur ederim.Ama nedense video acınca önce de dediğim gibi islemci %100 calısmaya baslıyo ve videoyu oynatamıyo ben de reset atmak zorunda kalıyorum.Ekran kartı tam yükleniyo, herhangi bi ünlem ya da soru isareti yok belirttiginiz yerde.bu soruna bi anlam veremedim.Ekran kartının sitesinden baktığımda nvidia purevideo diye bi teknoloji kullanınldığı yazıyo.Acaba sorun bunun düzgün calısmamasından olabilir mi?simdiden tesekkurler.

İtacHi_
15-01-2007, 12:51   |  #6  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

arkadaşım sen demişsinki nfs karbonda sorun yok ama bazı oyunlarda donuyor demişsin.bu ısıdan kaynaklanmıyor galiba çünkü nsf carbon diğer belittiğin oyunlardan daha fazla ekran kartını yorar.bu senin ekran kartının ısısı yüzünden kaynaklanmıyor.başka bir sorun var galiba.bu kartla ilgili tüm driverleri yükle.

walkersky
15-01-2007, 15:58   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

peki videolarda neden dondugu hakkında bi fikri olan var mı?

ufuks
15-01-2007, 19:08   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Codec paketini guncellemeyi bir dene bakalim.

make-believe
15-01-2007, 20:11   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
ufuks
Codec paketini guncellemeyi bir dene bakalim.
İşte sorunun çözümü bence de. Aklıma gelmemişti...

CU_GS7
15-01-2007, 20:20   |  #10  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
walkersky
Oyundaki donma problemi halloldu.Yardımlarınız icin cok tesekkur ederim.Ama nedense video acınca önce de dediğim gibi islemci %100 calısmaya baslıyo ve videoyu oynatamıyo ben de reset atmak zorunda kalıyorum.Ekran kartı tam yükleniyo, herhangi bi ünlem ya da soru isareti yok belirttiginiz yerde.bu soruna bi anlam veremedim.Ekran kartının sitesinden baktığımda nvidia purevideo diye bi teknoloji kullanınldığı yazıyo.Acaba sorun bunun düzgün calısmamasından olabilir mi?simdiden tesekkurler.
Bence bize işlemcini de yazman lazım..
Mesela yüksek kalitede HD Video oynatmaya çalışıyorsan işlemcinin saat hızı düşükse veya işlemcin çok eski modelse donmaların olması ve işlemcinin %100'de kullanılması normal..
Kendimden örnek veriyim..:
Intel P4 Northwood 2,4Ghz ile çok yüksek kalitedeki HD videolarda takılmalar oluyor..