winrar ve hjsplit programı

nightsilver
25-01-2007, 19:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
455 mesaj

arkadaşlar dvd olan bioyunu normal cd yapmak istyorum bu konuda barisaydiner arkadaşım sağolsun winrar ve hjsplit programı ile 700 mb lık parçalara ayırıp cd ye aktarmamı ve daha sonra diğer pc de hjsplit programıyla birleştirip kurmamı tavsiye etti ama ben bi türlü beceremedim bu programlarla dvd oyunu normal cd ye nasıl aktarabilirim yada başka bi yolu varmı daha detaylı bişekilde anlatırsanız çok sevinirim (ilgisinden dolayı barisaydiner arkadaşıma çok teşekkür ederim) saygılarımla....

nightsilver
25-01-2007, 23:02   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
455 mesaj

27 kez okunmuş ama bir kişi bile cevap vermedi buda güzel arkadaşlar

can_n01
25-01-2007, 23:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
347 mesaj

Arkadasim valla ben okuldan yeni geliyom cevap yazardim yoksa winrarla parcalara bol herbirini bir cdye cek kac parca cikarsa sonra Benim bildigim bi program vardi Cok aradim ama bulamadim UykuluWinrar ile sIkIstir Sonrada bol onla Ama eger anlamadisyan yaz foruma ben sana belki resili anlatim bulabilirim

emirizmir
25-01-2007, 23:52   |  #4  
Yeni Üye
36 mesaj

Bende bilmiyordum biyerlerden buldum:
Bunu yapmak için gerekli programlar:winrar ,nero , daemon tools.
1. İlk olarak nero programı yardımıyla dvd oyunun imajını sabit diske kaydetmelisin bunu için :Dvd yi dvd rom a tak ,Nero smartı başlat , sık kullnılanlar menüsünden dvd kopyalayı seç,en üstte ( source drive) bölümünenden dvdromu seç(sürücü harfi ne ise), (destination drive)alt bölüme (image recorder)ı   seç copy tuşuna bas imajın yazılacağı yeri seç tamam de.
  2.Kaydettiğin dosyayı bul sağ tıkla (winrar işaretli sekmelerden) add to archive "arşive ekle" yi seç general mesünde  en alt sol kısımda (split to volumes ,byte) sekmesinin altındaki kutucuğun sağındaki oka tıkla ve (cd700 seç) veya boş kısma (ayırmak istediğin parça boyutu "600 ,700 arası bi rakam")ve bitişik olarak yanına(m) harfi yaz)
( "m" harfi megabayte ı temsil eder yazmazsan byte olarak alır.Tamam de dosyayı parçalara bölecektir.
3.Dosyayaları cdlere yaz cdlerden birine daemon tools'u yaz.
Oyunu kurmak isteğinde 1.cd deki winrar dosyasına tıklarsın sırayla diğer cdleri ister sabitdiskte tek parça olarak birleştirir ve daemon tools programıyla mount ederek dvd emülasyonu yapmış olursun.

Birisi bana siteye resim eklemeyi anlatırsa birkaç  resim de ekleyebilirim .

nightsilver
26-01-2007, 00:57   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
455 mesaj

teşekkürler can_01