winser2003 terminal bağlantı hatası

gogo1979
06-01-2009, 01:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

herkese merhabalar.. winser2003 kurdum...gerekli rollerin bi kısmını yükledim..temel ayarlarıda yaptım bi problem çıkmadı..ama terminalleri domaine ekleyemiorum... terminalin başına geçtiğimde " ağ yolu bulunamadı" şeklinde bir hata veriyor..elimde bazı dökümanlar var ama sanırım yetersiz..nasıl ekleyebilirim??? yarımcı olusanız sevinirim

ozzeybek
06-01-2009, 16:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
357 mesaj

Merhaba gogo. Oncelikle Windows 2003 server kurulumubda olusturman gereken bir Active Directory Mevctur. AD ile beraberinde senden yuklenmesini isteyecek olan servisler 1. DNS server 2. DHCP server idir. Bu servisler aktif iken  Network aginda 2 nci bir router bulunmamasi gerekmektedir. Eger boyle durumda sistemde ikinci bir router mevcut ise IP olarak Client (Terminal) olan pc Domain (Server) i goremeyecektir. Eger bu konuda adim adim kurulum esaslari ve sartlari lazim ise sana elimden geldigince yardimci olmaya calisacagim.

kolay gelsin

gogo1979
08-01-2009, 10:35   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

teşekkür ederim ilgin için..ama söylediklerinini hepsi tamam..dns,dhcp,ad yi kurdum sabit ıp verdim...hiçbir problem çıkmadı buraya kadar..terminallerin bağlyıp artık dedim ama terminal başında bilg özelliklerine grip etki alan adını yazdıktan sonra kullanıcı adı ve şifre istiyo yazıyorum ve yazdığım hatayı alıyorum " Ağ yolu bulunamadı"... AD den domain admin üyesi başka bi kulanıcıda oluşturdum ama yine kabul etmedi... elinde döküman varsa yada başka bir fikrin teklüflere açığım:)