WinXP gamer Edition 4 sorunsali

sieger
03-01-2008, 16:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Selam arkadaslar sorum biraz garip bir sorun soyle ki: daha temiz sadece bir versiyon diye gamer xp v4.0`i indirdim ve tabiki ingizce borsai sorun degil hatta evet ingilizce olsun ama sorun su ki klavye turkce olmuyor
regional and language options`dan Advanced kismini Turkish`e cevirdigim vakit: "setup was unable to install the chosen locale. Please contact your system administrator" diyor. belki gerekli olur sistem geldginde default olarak zaten admin hesabi ile aciliyor. daha sonra yine ayni yerde languages`den details`i secip add`den turkish latin alphabeti ekleyip apply dedigimde "windows could not properly load the Turkish - Inuktitut Latin Keyboard layout" uyarisini veriyor ve yine olmuyor. bunun icin ne yapmam gerekir diye sormak istiyorum. simdiden tesekkurler

make-believe
03-01-2008, 20:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Bu kullandığın Windows XP Gamer Edition resmi bir sürüm değil. Bazı programcılar windows'un içindeki gereksiz gördüğü bir çok uygulamayı çıkarıp, windows'u yeniden bootable olarak CD'ye yazıyor. Böylece ortaya gereksiz yere sistem kaynaklarını tüketmeyen çekirdek bir windows çıkıyor. Bu yeni modifiye edilmiş windows çok daha az bellek'le çalışabiliyor, ve özellikle oyunlara yönelik optimize edildiği için de oyunlar daha performanslı çalışıyor. Konuyu daha fazla dağıtmadan senin sorununa dönecek olur sak, sözünü ettiğin türkçe dil/klavye desteği de çıkarılmış bir özellik. Elinde orijinal Windows XP kurulum CD'si var sa ondan eklemeyi bir dene...

Son Düzenleme: make-believe ~ 03 Ocak 2008 20:44
sieger
03-01-2008, 21:31   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

evet var ama ordan nasil eklicem? iste onu bilmiyorum

make-believe
03-01-2008, 21:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
sieger
evet var ama ordan nasil eklicem? iste onu
Program Ekle veya kaldır'dan yeni program ekle menüsüne tıklayınca senden CD'yi istiyor. Burayı dene bakalım.

sieger
03-01-2008, 22:13   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

Evet arkadaşlar çözdüm sorunu ve hemen buradan da bilgi vereyim diyorum.
öncelikle http://markide.com/stuff/drivers/Turkish_Q.zip indiriliyor. sonra ordaki dll dosyarı windows/system32 içine açılıyor. daha sonra ise "REGSVR32" komutu ile o dll kayıt ediliyor. bir de ordaki reg dosyası çalıştırılarak gereklikayıt bilgileri giriliyor. sonuç olarak "Turkish Q" sisteme eklenmiş oluyor:D
//linki yeniledim

Son Düzenleme: sieger ~ 24 Ocak 2008 11:22
cemir
24-01-2008, 09:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

link kırık kardeş