wireless bağlantım sürekli kopuyor

filmdefilm
11-10-2015, 08:39   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj

İyi akşamlar. komşumla beraber inca marka 2011 model bir modem kullanıyoruz. ancak hem cep telefonumda hem de laptop ımda sürekli bağlantı kopması yaşıyorum. wireless dan atıyor 3-4 dk sonra birdaha bağlanıyor. özellikle internette gezerken. veya özellikle download yaparken. modemi yeniden başlatmak falan çözüm olmadı. 2 kat yukarıda komşum acaba sinyal mi zayıf ? 2 çubuk çekiyor

MrForjest
11-10-2015, 15:39   |  #2  
MrForjest avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
37 mesaj

Geçmişte internet operatörleri tarafından verilen,alınan vs.modemler artık net hızlıda olsa fiberde olsa ayak uyduramamaya başladı mesafe 2 kat olması önemli değil arada kapı bile olsa devreye kullanılan cihazın wifiadaptörünün çekim gücü (DPI) devreye giriyor size tavsiye external harici bir anten almanız olur. [http://goo.gl/LSFRBZ] diğer bir taraftan modemin bağlantıları,kabloları lokasyonunuzda merkezi bir sorunun olmadığınıda varsayıyorum eğer varsa şayet sorun sürecektir yoksa eğer anten sinyal kayıplarını çekim gücünü arttıracaktır kolay gelsin.

mehmet ali ayan
14-10-2015, 22:33   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

ev içinde pirizede takılarak kulalanılan kablo baglantısı gerektirmeyen zayıf sinyali güclendiren acces pointler var universal repeater (sinyal tekrarlayıcı) olarakta çalışırlar ondan alır evin intermneti komşundan iyi çeken bir yere korsan evin içinde internet güçlenmiş olur

MrFortune
09-12-2015, 12:29   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba;

Aynı soorunu  son iki gundur androidde bendede vardı.Ama şimdi yok.Ben şöyle yaptım kullandığım bazı ağları unut dedim ve kendi agimida unuttum ,sonra Wi-Fi yı yeniledim ve sorun şuan yok.

Çözüm Yolu (bende is e yarayan                     - ANDROİD-)

1) Wi-Fi ye girin açın 

2)şifresini bildiğiniz tüm ağları unutun kendinizinkinide (bi r kaç tane kalabilir)

3)Wi-Fi yı yeniledim ve 

4)Wi-Fi kaptip açtım agimabağlandım ve 4 saatir bir sorun yok.

muharremulaskin
01-01-2016, 14:39   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

kullanılan cihazların wifi adaptörü düşük olduğu için olabilir. Üst komşu kendine bi axcess point alsın bence.