wireless ile internete bağlanamıyorum

HPQ-User
02-01-2009, 21:02   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yesil sormuş:
Bilgisayarım wireless ile internete bağlanamıyor. Format attım ama sorun çözülmedi.tüm driverları eksiksiz yükledim. TÜm kablosuz ağ isimlerini görüyor, şifre girip onayladığımda bağlanmaya çalışıyor. Uzun bi süre sonra bağlanamıyor uyarısı bile çıkmadan işlemi kesiyor. sonra tekrar bağlanmaya çalışıyor... Onar dediğimde de uzun süre geçmesine ragmen sonuç vermiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
DELL marka leptop (INSPIRON 6400)
Intel Core Duo 1.83 GHz işlemci
1 GB ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

mayonezz
03-01-2009, 02:24   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

dosta ipconfig yazdıgımda da ortam bağlantısı kesildi uyarısı çıkıyor. ayrıca kablolu ağa bağlanabiliyorum. yardımm Deli

gourmont
03-01-2009, 02:44   |  #3  
Taze Üye
8 mesaj

modemi baştan kurmayı  denedin mi?

mayonezz
03-01-2009, 02:46   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

aynı modeme 3 farklı bilgisayar bağlanabiliyor, sadece benm bilg.ım bağlanmıyor. yani sanırım sorun modemle ilgili diil

gourmont
03-01-2009, 02:55   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

wireless driveri silip baştan kur işe yarar belki

mayonezz
03-01-2009, 03:03   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

denedim.hem de defalarca :(

djumutes
23-01-2009, 18:25   |  #7  
Taze Üye
4 mesaj

arkadşım şunu dene bnm başıma hep geliyor :@
BEN BUNU DİĞER SİTELEREDE YAZDIMDA BU YÜZEDEN KARMAŞIK GELEBİLİR MSN VERİYİM ORDANDA KONUŞURUZ:umut_ertugan@hotmail.com
arkadaşlar bu yöntemi denemeyen varsa mutlaka denesin saçmada
gelebilir ama deneyin benim başıma çok geldi bu sorun ve hepte düzeldi ama ağa önceden bağlandıysanız bu çözüm yolu ozmn işe yarıyor anlatıma geçiyorum öncelikle bu ağa önceden bağlandımış olmanız gerekiyor dediğim gibi ve buna bağlı olarrak xp için anlatıyorum ağ bağlantılarımdan kablosuz ağa sağ tıklayın özellikler ordan kablosuz ağlarım sekmesine geldin ve orada bağlanmak istediğin kablosuz cihazın ismin seç ve sil istersen hepsini sil sana kalmış ve daha sonra tamam a tıkla ve pc yi yeniden başlat o zmn düzelmiş olması gerekiyor. vista için anlatıyorum şimdi bu brs karışık vista bayağıdır kullanmadığım için buda xp gibi sadece ismleri farklı sol taraftaki sekmeleri deneyin oradan bulursunuz vista pek açıklayıcı olmadı ama xp ye kıyaslayarak kesin bulursun

BİRDE BENİMDE BİR SORUNUM VAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
bu arada çözümünü bir türlü bulamadığım biraz daha değişik bir sorun var

benim masaüstü pc var ve usb linksys wireless kullanıyorum gayet güzel kullanıyordum 6 aydır tabi daha sonralarda başka başka bir sürü sorun çıkardı o sorunların hepsi hal oldu fakat yeni bir sorunum bu sorunu bir türlü çözemedim

sorunum bir cihaz seçip bağlanıyordum ve otomatik yazıyor ve bağlanmıyordu bu benim ilk sorunumdu ama bunu halletim çoğu kişini başlıca sorunu budur şimdi yeni bir sorunum var ilk sorunada bağlı olarak wireless cihaz bulmuyor yazılımı kaldırdım yükledim yüklerken %30 da fln buluyor bağlanıyorum otomatik sonra bidaha deniyorum bağlanmayı bağlanıyor en fazla 3 saniye falan girtiyor sonra birden gidiyor daha sora bidaha denedim ve %30 da pc nin fişini çektim ve net oldu 30 dk fln kullandım ama yine eskisi gibi oldu şimdi fişini çekiyorum fakat yine olmuyor pc zarar görücek die bidahada çekmiyorum progaramı 50 den fazla kaldırdım sildim ama malesef olmuyor format sakın demeyin 3-4 kez attım sorunum bu acil çözüm bulunursa sevinirim şimdiden herkese tşk. ederim