wireless internet paylaşımı

aktif42
13-07-2008, 12:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar benim sıkıntım şu:
Ev telefonum olmadığı için notebookla (acer aspire 5920g t7500) 100 m. uzağımdaki komşumdan (ücretini ben ödüyorum) wireless yoluyla wap2 şifresini yazarak internete bağlanıyorum. (işletim sistemi win xp pro sp3) Wirelessle notbookla aldığım interneti notebookta paylaşıma açıp kablo ile evde çocuk odasında bulunan masaüstü bilgisayara aktarıyordum. (çocuk odasından wireless modeme bağlanamıyorum onun için salondan notebookla alıyorum). Kablodan kurtulmak istedim. Bu nedenle masaüstü için edimaxın değiştirilebilir antenli wireless ethernet kartını aldım. Wirelessle notebookla aldığım internet bağlantısını edimax wireless ethernet kartı taktığım masaüstü bilgisayara nasıl aktarırım.(nasıl paylaşırım) Önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler...

Son Düzenleme: aktif42 ~ 13 Temmuz 2008 20:40
kronikmagdur
18-07-2008, 22:20   |  #2  
Üye
53 mesaj

sanırım yardımcı olur...

aktif42
19-07-2008, 18:35   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

teşekkürler önerine ama linkteki farklı bir olay. o kablo ile alıyor wireless ile dağıtıyor. ben hem wireless ile alıp yine wireless ile dağıtmam lazımdı. neticede olayı ikinci bir wireless ethernet kartı alarak çözdüm. wireless ethernetlerden birini notebooka diğerini masaüstüne taktım. ikisi arasında bağlantı kurdum. notebookun internete bağlandığı kendi wirelessinide paylaşıma açtım. önce masaüstünden notebooka sonra internete bağlanabiliyorum artık.