Wireless...

Emin YILMAZ
13-12-2007, 10:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

merhaba arkadaşlar... umarım hepiniz iyisinizdir. ben şunu sormak istiyorum: Compaq Presario F500 bilgisayarım var. Windows Vista kullanıyorum. maalesef şimdilerde wireless ile internete giremiyorum. HP Wireless Assistanı tekrar yükledim, ama olmadı. Bir ağa bağlan/Bağlantı veya ağ kurun/Internet'e bağlan/Nasıl bağlanmak isterseniz bölümüne geldiğimde sadece 'geniş bant' ve 'çevirmeli' seçeneği çıkıyor. Önceden burada 'kablosuz' da vardı. Ama şimdi yok. Zaten wireless düğmesi kırmızıda. Onun da mavi olması lazım normalde. Sanırım yazılım ile ilgili bir sorunum var. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Hoşçakalın:) Emin YILMAZ, Flensburg/ALMANYA

Borga-x
13-12-2007, 10:13   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

bence senın sorunun donanımsal. Eger Wıreless kartının açma kapama düpmesi varsa buyuk ıhtımalle bu dugmeye bılmeden dokunup ağ kartını kapatmış olabilirsin. Kullanma kıtapcıgında Wıreless kısmına bakarsan dugmenın nerde oldugunu öğrenebılırsın. Genelde laptopun ön tarafında olur ama sen yıne de kıtapcıga bakarak emın olabılırsın

Emin YILMAZ
13-12-2007, 10:16   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

merhabalar... ilginiz için teşekkürler. şunu eklemeliydim galiba. wireless düğmesi açık olduğunda da kırmızı yanıyor yani ben wireless ile bu şekilde de internete giremiyorum. yani onla bir ilgisi yok. hoşçakalın..

Borga-x
13-12-2007, 10:25   |  #4  
İlk Maestro
11,767 mesaj

normalde acık konumda kalması gerekır. Eger bılgısayarınızda kısayol tusları varsa (kı kesın var) bunlara basarak ağ kartını açabılırsınız. Genelde FN tusu ıle(en kosede duran dıger tudlardan farklı bır rengı olan fonksıyon tusu) normal rakam veya F tusları ıle bırlıkte basıldıgında laptopta bellı baslı ayarları ve fonksıyonları acıp kapama gerçekleşir. Rakamların ve F tusşarının ustune bakarsanız farklı semboller gorebılırsınız bu sembollerı FN tusu ıle yonetırsınız. Eger Wıreless anten seklı olan bır tus varsa bunu FN tusu ıle beraber basarak açıp kapatabılırsınız.Tabı kullanma kıtapcıgında neyın ne oldugu yazılıdır.

sah1n
13-12-2007, 10:32   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler yapın oradan Aygıt yöneticisini bulun.
Aygıt yöneticisinde sarı renkte soru işaret li ağ bağdaştırıcı diye Bir seçenek varmı ?

Emin YILMAZ
13-12-2007, 10:37   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj

merhabalar... ilginiz için teşekkürler. hayır sarı işaretli bir soru işareti yok dediğiniz yerde. zannedersem yazılım ile ilgili bir sorun var. yardımcı olursanız sevinirim:)

Borga-x
13-12-2007, 10:39   |  #7  
İlk Maestro
11,767 mesaj
Borga-x
normalde acık konumda kalması gerekır. Eger bılgısayarınızda kısayol tusları varsa (kı kesın var) bunlara basarak ağ kartını açabılırsınız. Genelde FN tusu ıle(en kosede duran dıger tudlardan farklı bır rengı olan fonksıyon tusu) normal rakam veya F tusları ıle bırlıkte basıldıgında laptopta bellı baslı ayarları ve fonksıyonları acıp kapama gerçekleşir. Rakamların ve F tusşarının ustune bakarsanız farklı semboller gorebılırsınız bu sembollerı FN tusu ıle yonetırsınız. Eger Wıreless anten seklı olan bır tus varsa bunu FN tusu ıle beraber basarak açıp kapatabılırsınız.Tabı kullanma kıtapcıgında neyın ne oldugu yazılıdır.
bu cevabımı denedınızmı

sah1n
13-12-2007, 10:46   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Borga kardeş daha öncede çalışıyordu diyo.yani biliyordur düğmesinden açmasını :D

Şu linkdeki dosyayı indirip kurarmısınız.

eğer sorun yine devam ederse donanımsal bir problemin vardır.
Norton antivirüs kullanıyorsan onuda kaldır.
Bu arada bios danda kapatmış olabilirsin yada başka biri.
biosa girmeyi biliyorsan.bios una gir orayı karıştır wireless diye görürsün eğer o disableyse enable yap onu

Son Düzenleme: sah1n ~ 13 Aralık 2007 10:48
Borga-x
13-12-2007, 10:50   |  #9  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Analatamadım sanırım. Wıreless kartların ıkı açma kapama dugmesı vardır. Bırısı fızıksel dugmedır.Bunu ılk cevabımda verdım.İkincisi yazılım üzerinden (HP'nın kendı yazılımı)açıp kapama meselesı bunu da 2.cevabımda verdim. Ikısınden bırısı kapalı ıse çalışmaz...

sah1n
13-12-2007, 11:01   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

anladım senin dediğini borga.
Kardeş klavyendeki f1 f2 f3 f4 .....f12 ye kadar olan tuşların üzerine bir baksana şu resimdeki gibi bir işaret varmı ?

Emin YILMAZ
13-12-2007, 11:11   |  #11  
OP Taze Üye
9 mesaj

Merhaba Arkadaşlar... Vallahi ben baktım. Sah1n adlı arkadaşın söylediği linke tıkladım. Onu ben daha önce yüklemiştim zaten. Olmamıştı. Bütün tuşların üzerine baktım. Ama wireless işareti yok hiç birinde. Borga-X'in dediğini -wireless'ı etkinleştirme işini- şimdi daha iyi anlıyorum. Ayrıca bios'a girmeyi bilmiyorum. yani bu sorunu çözmem lazım. Ben Almanya'da iki üniversiteden eğitim alıyor. Derste kablosuza bağlanmam gerekiyor bazen. Teşekkkürler...

sah1n
13-12-2007, 11:22   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

ozaman 2 seçenek kalıyor.biri borganın dediği gibi senin wireles in açma kapama düğmesi var.
2.cisi wireles kartın bozulmuş.

sonosmanlı
13-12-2007, 17:58   |  #13  
Yeni Üye
26 mesaj

selam kardeşim bende laptop kullanıyorum acer marka format attım herşey uçtu.virelees ışığım bile yanmıyordu.acer sitesinden vireless ile ilgili programını indirdim olmdı.sonra aynı siteden.internetle ilgili driverleri mesela ben vireles driverin yanında.minicardWilan ve foxconn modem dirver bunları indirdikten sonra vireless çalıştı.sanırım sorun bunlardan kaynaklanıyor benimde başıma geldi bu şekilde hallettim.sevgiler.

Emin YILMAZ
15-12-2007, 11:07   |  #14  
OP Taze Üye
9 mesaj

Merhabalar Borga-X kardeş. Şimdi ben şu an Almanya'dayım. Kitapçığım yanımda değil. Sen klavyeyi kullanarak wirelessın yazılım kısmını nasıl etkinleştirebileceğimi araştırabilir misin? Donanım kısmını ben etkinleştirmeyi biliyorum zaten. Bu arada geceleyin wireless lambası aktif oldu. Bir kaç defa düğmeyi kontorol amaçlı açıp kapadım, çalıştı. Ama sabahleyin maalesef aynı sorunun devam ettiğini gördüm. Şimdiden teşekkürler...

Emin YILMAZ
15-12-2007, 11:11   |  #15  
OP Taze Üye
9 mesaj

Merhabalar Son Osmalı Kardeş, şimdi bana acaba o dediğin programların doğrudan linkini verebilir misin? İlgin için teşekkürler...

sonosmanlı
16-12-2007, 20:35   |  #16  
Yeni Üye
26 mesaj

http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_5050.html
kardeşim ben vista kullanıyorum.xp ve vista seçeneği var.ona göre seçimi yap driverler orda ama acer marka laptop için sana uyarmı bilmiyorum.bide bişi soracağım sen formatmı atmıştın bilgisayara .eğer atmadıysan sistemini geri yüklesene kardeşim.

@fth@
07-01-2008, 16:51   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

slm arkadaşım ben de bir tane baş belası presario F500 var ve aynı sorunu bende yaşıyorum seni en iyi ben anlıyorum.. Bende henüz bir çözüm bulamadım kaç gündür uğraşıorum.wireless açma kapama tuşundaki açarsanda kaparsanda kırmızı... çıldıracam bu arada BIOS a bakmak istiyorsan bilgisyar açılırken f10 tuşuna bas açılıyor ama ben orada wireless la ilgili bişi bulamadım.Arkadaşlar bu sorunla ilgili yardımcı olursanız çok büyük sevaba gireceksiniz...

Emin YILMAZ
07-01-2008, 18:48   |  #18  
OP Taze Üye
9 mesaj

Merhaba Kardeşim. Ben burda birine göstermeyi düşünüyorum bilgisayarımı. Bakalım, o kişi ne diyecek? O zaman bu sorunu çözmek için el ele vereceğiz. İnşaallah en kısa zamanda istediğimize ulaşırız. Ben de pek anlamam Bios'tan. Yine de bir gireyim ama. Aslında ben memnunum bilgisayarımdan. Ama tuşları çok mu hassas? Geçen bezle temizleyim dedim. Bir tuşunun içindeki o beyaz şey kırıldı. Sen de aynı sorunu hiç yaşadın mı? Birbirimize yazarız. Tamam mı? Hoşçakal:)

serdard
29-03-2008, 19:59   |  #19  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar benim bi arkdaşımda aynı problemi yaşıyor. bunun sebebi norton. çok kastığı için nortonu kaldırmak istedi ancak  deneme süreci bitene kadar tamamen kaldırmak mümkün olmuyor, ve ona bikere bulaştığınızda ayarları birdaha değiştiremiyorsunuz.. nortonu tekrar kurup ayarlarından wireless engellemelerini kapatmanız gerekli. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..