wista

ser_karabulut
12-04-2007, 17:43   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
101 mesaj

kendime hemen gidip vista Ultimate aldım xp yüklü olan big. yükledim sonra bilg.le gelen cd anakart, ekran kartı, cdlerini yükleyeyim dedim yüklemedi. hata verdi. onları yüklemedende çalıştı ama neen olduğunu anlamadım.

bilg özelliklerim: işlemçi intel pentium d cpu 3.40ghz cift çekirdek
sistem belleğim: 1024 mb
ekran kartım : radeon z550 512 mb,
sabit cd: samsung hd 160 gb
sürücüm: dvd yazıcı (hl-dt-st dvdram gsa- h42n rl00
tv kartı : tecnisat dvb pc
ses kartı realtek high definion audio

acaba neden yüklemedi cdlerimi yetersizmi ben toplama bilşg aldım ki alırken wistayı düşündüm ve satın aldığım yerde sorun olmaz demişti...

cicin_61
12-04-2007, 17:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

arkadaşım sen o sistemde kasayı sök ve ekran kartını çıkar git o satıcının kafasında kır ve .satıcı derse ne oluyo sende deki bu ekran kartında sorun olmaz demiştin ama içi boş olan bir şeye vurdummu hemen kırıldı dersin ekran kartın çok düşük ve vistanın çzelliklerini barındıracak kapasitede değil  ama anlamadığım nokta yüklemesi lazımdı fakat özelliklerini kullanamazdın yani dediğim gibi ekran kartını değiştir. benim sana önerim yeni çıkacak olan 8600 gt ler bunların fiyatı galiba 150 ilen 170 dolar arasında
şunu unutma bu ekran kartı dx 10 desteklidir ki bu yeni bir özelliktir ve ati radeon 1950 xtx de bile yoktur

erkanc
12-04-2007, 18:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

iyide kardeşim o cd ler artık eskide kaldı çünkü onlarda muhtemelen vista driverları yok bu yüzdendirki yükeleyemedin üreticilerin web sitelerinden ilgili sürücüleri inndir

gokhan2413
12-04-2007, 18:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
519 mesaj
cicin_61
arkadaşım sen o sistemde kasayı sök ve ekran kartını çıkar git o satıcının kafasında kır ve .satıcı derse ne oluyo sende deki bu ekran kartında sorun olmaz demiştin ama içi boş olan bir şeye vurdummu hemen kırıldı dersin ekran kartın çok düşük ve vistanın çzelliklerini barındıracak kapasitede değil  ama anlamadığım nokta yüklemesi lazımdı fakat özelliklerini kullanamazdın yani dediğim gibi ekran kartını değiştir. benim sana önerim yeni çıkacak olan 8600 gt ler bunların fiyatı galiba 150 ilen 170 dolar arasında
şunu unutma bu ekran kartı dx 10 desteklidir ki bu yeni bir özelliktir ve ati radeon 1950 xtx de bile
ne alaka yazdıkların baya bi yanlış ve gereksiz arkadaş ekran kartım yeterli mi diye sormuyo

sorununa gelince o elindeki cdler üretildiği zaman vista için sürücüler yoktu ortalıkta doğal olarak içerinde vistaya uyumlu driverlar yok sitelerincen vistaya uyumlu driverları indirmen gerek kolay gelsin

ser_karabulut
12-04-2007, 18:25   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
101 mesaj

valla bilg. yeni aldım bu durumda çok üzüldüm driverları araştırdım ama çok fazla bigim olmadığı için hiç birşey yapamadım radeon x550 512 mb  buldum sitesinden ama yalnış bişi yaparım diye korkuyorum yüklemedim hepsi ingilizce yüklediğim şeyin doğru olduğundan bile şüphe içinde kalıyorum :)Display Driver for Windows XP Professional/Home Edition bulduğum Catalyst Software Suite yüklediğim de bu ama kuramadım

Son Düzenleme: ser_karabulut ~ 12 Nisan 2007 18:41
gökhan19
12-04-2007, 20:58   |  #6  
Yıllanmış Üye
997 mesaj

Zaten vista çoğu driveri otomatik tanıyor ve güncellemelerle driver yüklenebiliyor.Muhtemelen yüklemeye çalıştığın driverler vista uyumlu değil.Sen bi aygıt yöneticisine bak

gokhan2413
12-04-2007, 21:51   |  #7  
Yıllanmış Üye
519 mesaj

arkadaşın da dediği gibi aygıt yöneticisine bak otomatik olarak tanımış olabilir xp gibi illa senin yüklemen gerekli değil
eğer tanımamışsa internette arasın driver ı öle bi seçenek var oradan büyük bi olasılıkla bulur kendi

ser_karabulut
13-04-2007, 11:15   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
101 mesaj

çok teşekkürler arkadaşlar bilginizle aydınlattığınız için