WLM 9 oturum açma sorunu

gundelia
31-01-2009, 12:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Messengerda oturum açıkken birden kendiliğinden kapandı ve bir daha sürekli kullandığım adresimle oturum açamadım.Sahip olduğum diğer adreslerle oturum açabiliyorum fakat sürekli kullandığım e_posta adresim şifre doğru olmasına rağmen oturum açmıyor.Daha öncede yaşadım bu sorunu.Bilgisayara format attım çözülmüştü.Yine aynı sorunla karşılaştım.Aşağıdaki hata kodunu veriyor.Kurulumu onardım.Sorun çözülmedi.Güvenlik duvarından olabilir diye zonealarm firewall'ı kapatıp denedim.oturum açmıyor.

hata Kodu:8100030d

Son Düzenleme: gundelia ~ 31 Ocak 2009 13:06
MBTGROUP
31-01-2009, 17:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

saatin ordaki msn iconunu kaldır daha sonra

Başlat> Çalıştır Tıkla ve şunu yaz regsvr32 softpub.dll Sonra Enter

böylede olmazsa
güvenlik Duvarından Msn'nin Yanındaki İşareti Kaldır Bilgisayarını Yeniden Başlatıp Tekrar Dene
Güvenlik Duvarın İle İlgili Bir Sorunla Karşı Karşıyasın

Eğer Bundan Bir Sonuç Elde Edemezsen

Windows Live Messengerda 8100030d hata mesajını alıyorsanız, bunun sebebi; Yahoo! Messenger with Voice kullanan kişilerle konuşabilmek için yükletilen beta eklenti olabilir.

Bu hata mesajını aldığınız e-mail adresiniz ile msn de oturum açamıyor, ancak e-maillerinizi kontrol edebiliyor olabilirsiniz.

Diğer oturum adresleriniz ile oturum açtığınızda sorun yaşamıyor ancak bir tanesi ile problem yaşıyor olabilirsiniz.

(BEtayı kaldırmayı denedikten sonra bu sorunlar yok oldular)

Öncelikle araç çubuğundan msn ikonuna sağ tıklayıp “çıkış” seçeneği ile msn i kapatın(bilgisayar saatinin orada)

Daha sonra;

1) http://ideas.live.com/ adresine gidin.

2) Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan “Beta users sign in here” yazısına tıklayın.

3) Bu sayfadan problem yaşadığınız e-mail adresinizi ve şifrenizi girin ve “sign in” e tıklayın.

4) Açılan sayfadaki Windows Live Messenger Yahoo beta eklentisi kutusunun içinde(sol üstteki, yahoo sembollü olan) “daha fazlasını öğrenin” yazısına tıklayın.

5) Açılan sayfada sağda “diğer betalar” yazısının üzerindeki “Bu betadan çık” yazısına tıklayın ve açılan safyada “onayla” seçeneğini tıklayın.

6) Artık yeniden oturum açabilirsiniz.

gundelia
31-01-2009, 20:07   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

http://ideas.live.com/
bu adreste bahsettiğiniz "Beta users sign in here" linkini bulamadım.Önceki iki seçeneği denedim.Yine sonuç vermedi.

MBTGROUP
31-01-2009, 23:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

aşağıdaki klasörlerin içeriğini boşaltın.

C:\Documents and Settings\KULLANICI\Contacts\Messenger email
C:\Documents and Settings\KULLANICI\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\Messenger Email

Temizlik esnasında gizli dosyaları görünür hale getirmeyi unutmayın.bilgisayarım sağa tıkla/aç/ araçlar/klasör seçenekleri/görünümden gizlidosya ve klasörleri göster seçeneğini işaretle

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 31 Ocak 2009 23:14
gundelia
01-02-2009, 13:12   |  #5  
OP Taze Üye
14 mesaj

MEssenger 8.5 sürümünü geri yükledim.Belirtilen yöntemler işe yaramadı.

sabret
29-09-2009, 19:49   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Cok Tsk Ederim Msn Oturum Acamıyodum Sonunda Sizin Sayenizde Actım SaoLun ...

CapanQGLU
29-09-2009, 20:20   |  #7  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
2,511 mesaj

Tesadüfen cafedeyim şuan cafe sahibine yaradı dediklerin :) ne kadar ballı adam..
Teşekkürler.

Qromodynmc
29-09-2009, 20:22   |  #8  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

bendede durduk yerde oturum açılmaz oldu,diğer tüm şeyleri denedim,hata kodunda yeni sürüm yükleyin diyodu ama kotam dolu olduu için yükleyemedim,ama zaten ben msn9 kullanıyodum oda ayrı bişey, en son aklıma uyumluluk modu geldi,denedim ve işe yaradı artık böle kullanıyorum..