wma müzikleri mp3 olarak cd ye nasıl yaz

HPQ-User
25-10-2008, 01:04   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ertan sormuş:
wma müzikleri cd ye mp3 olarak nasıl yazdırabilirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
bilmiyorum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

Blacksmith
25-10-2008, 01:08   |  #2  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
312 mesaj

http://www.wma-mp3.org/free-wma-mp3-converter.exe

ben genelde programla mp3 e cevirrim..

sonra nerodan data diski secer tum mp3leri atar dırek yazdırırım..

Son Düzenleme: Blacksmith ~ 25 Ekim 2008 01:37
Banned
25-10-2008, 01:20   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

arkadaşım öncelikle TOTAL VİDEO CONVERTER'i indiriyorsun ve resimlerde anlattıklarımı sırasıyla yapıyorsun.

programı çalıştırdıktan sonra "NEWS TASK" yazan yeri tıklayıp "İMPORT MEDİA FİLES" yazan yeri tıklayacağız.

bu çıkan pencereden convert edeceğimiz video ya da mp3'leri seçeceğiz.seçtikten sonra aç diyoruz.

daha sonra video file yazan yerden avı ya da mpeg formatını seçiyoruz.ben avı seçtim.(mp3 yapacaksak yandaki audio file yazan yerden mp3'ü seçiyoruz)

en son olarak convert butonuna basıp işlemi başlatıyoruz.artık tek yapmamız gereken convert işleminin bitmesini beklemek.

işlem bittikten sonra avı formatına çevrilen videoları oynatabilmek için C<program files<TOTAL VİDEO CONVERTER<Converted dosyasına tıklıyoruz.

şimdide bu mp3leri nasıl cd'e atacağını anlatacağım.
nero kullandığını varsayarak anlatıyorum.

VERİ YAZILIYOR yazan yere tıkladıktan sonra EKLE butonuna tıkla.

çıkan pencereden cd'e atmak istediğin dosyaları seçtikten sonra AÇ yazan yere tıkla.

en son olarak cd'mizi koyup YAZDIR diyoruz.

Banned
25-10-2008, 04:40   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Arkadaşların ellerine sağlık çok açıklayıcı bilgiler vermişler.Bir iki eklemede ben yapmak isterim. WMA dosyaları genelde kopya korumalı lisanslı yazılımlardır (ttnetmüzik'ten indirilen dosyalar gibi). Bunları direk cd ye yazamasınız,yazılır ancak 44-5 kb büyüklüğünde dosya adları şeklinde olurlar.Formatı değiştirme yazılımları ile MP3 formatına dönüştürmezsiniz çünkü lisans koruması buna izin vermez.Fakat çok basit ve legal bir çözümü var. Windows media playeri açıp eşitle seçeneğine geçip takmış olduğunuz boş cd ile wmp. eşitleyin.Eşitleme ayarlarından medyanın yazarken desteklediği formata dönüştür seçeneğini seçin.YAZ seçeneğini seçip yazdırmak istediğiniz WMA dosyalarını ekleyin. Yazdırmayı başlatın. Media player WMA dosyalarınızı mp3 formatına dönüştürerek yazacaktır. Bu cd yi tüm cihazlarda sorunsuz kullanabilirsiniz ancak sizin veya başka bir bilgisayara kopyalamak istediğinizde WMA formatına dönüşerek kopyalanacaktır.Lisans gerekiyorsa yine lisans isteyeceklerdir.

Banned
25-10-2008, 12:48   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

arkadaşım total video converterla çeviriyi yapamazsan bu programı kullan.

Son Düzenleme: Kylie ~ 25 Ekim 2008 14:09