Word 2003 Satır Sorunu

HPQ-User
13-03-2007, 12:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Onur sormuş:
Wordde Yeni bir dosya açtığımda ilk satırı yazdıktan sonra entere bastığımda son satıra geçiyor.onuda yazıp entere bastığımda ortaya alıyor.yazdıkça satırlara arası sıklaşıyor.ayfa görünümünde oluyor web görünümünde normal yazıyorum. Belki ayarlardandır diye office yi kaldırıp 2 defa yeniden kurdum fakat olmadı. acaba sorun nedir yardımcı olabilirseniz sevinirim. teşekkürler...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Pentium 4 2.6Gh 1 Gb Ram Gigabyte Anakart MSI 256 Mb Ekran Kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Aras Yurtman
28-12-2007, 10:03   |  #2  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
571 mesaj

Sorun, %99 ihtimalle, "normal" şablonunun sayfa yapısının değişmesinden kaynaklanıyor. Sayfa yapısında dikey hizalama, yanlışlıkla "yaslanmış" olarak ayarlanmış ve Word, satırları sayfaya dikey olarak dağıtıyor.

Yeni bir belge açtığınızda, "Sayfa Yapısı"nı açın ve (Türkçelerini tam hatırlamıyorum ama) "Düzen" sekmesinde "Dikey hizalama"yı "Üst" olarak değiştirin. Sorunun tüm yeni belgeler için çözülmesi için, "Sayfa Yapısı'ndaki "Varsayılan..." düğmesine tıklayın ve onaylayın. Artık tüm yeni belgeler, üste hizalanmış olacak.

Büyük bir ihtimalle, siz Office'i kaldırsanız bile "NORMAL.dot" şablonu silinmiyor ve Office tekrar yüklendiğinde kullanılıyor. Bu nedenle Office'i yeniden kurmak işe yaramıyor.

stern
29-12-2007, 10:10   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

C:\Documents and Settings\<UserFolder>\Application Data\Microsoft\Templates  klasörü altında normal.dot dosyasını silip tekrar kontrol edermisiniz. ancak bu aşamada tüm office araçlarını kapalı şekilde olması gerekiyor.