word tez yazımı...lütfen yardım edin..

just01
02-04-2009, 15:46   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
62 mesaj

yazdığım tezi düzenleme aşamasındayım..
sayfanın üst kısımlarında yer alacak olan,  adım soyadım ve tezde bulunduğum bölümün adı yazılı olan altındada düz bir çizgi olan yeri yapamıyorum nereden hangi ayarlardan yapılıyor bilen var mı?
bir de sayfa numaralama da ilk 5 sayfa roman rakamı sonrası normal rakam yazılacak onu sayfa numaralarından yapamıyorum yardım edermisini zyarına yetiştirmem gerek...teşekkür ediyorum.

mevural
03-04-2009, 14:44   |  #2  
Yeni Üye
25 mesaj

Alt ve üst bilgilerin veya sayfa numaralarının farklı olmasını istiyorsan belge içinde bölümler oluşturman gerek. Oluşturmazsan Üst bilgiye her bölümün kendi ismini veremezsin veya bir kısım sayfayı rama rakamı diğer kısmı normal rakam yapamazsın.  Tezini gönder düzenleyip geri göndereyim. me_vural@hotmail.com

Son Düzenleme: mevural ~ 03 Nisan 2009 17:28
just01
14-09-2009, 01:24   |  #3  
OP Üye
62 mesaj

Arkadaşlar ben ilk başta yapıyordum fakat yapamıyorum hemde çok acil lazımken.sayfa numaraları ve üst bilgiyi tezde yapamıyorum hepsi birden değişiyor tek tek nasıl yapılıyor, hem üst bilgiyi kesmem gerek belli sayfaya kadar hemde sayfa numarasını belli sayfaya kadar ayarlamam gerekiyor...ama yapamıyorum kesme olayını ve sonraki kısmı anlatırmısınız?

just01
11-10-2009, 16:07   |  #4  
OP Üye
62 mesaj

arkadaşlar paragraf yazarken yazı arasında kelime arası mesafeyi nasıl ayarlayabiliyoruz...mesela örnek vereyim; paragraf            yazısı         bu           şekilde        ama bu yazı backspace tuşuyla aldığımda bitişikoluyor bunun gibi...bazı yerlerde böyle oluyo nasıl düzeltebilirim bunu?

YavuzBKK
12-10-2009, 18:40   |  #5  
Taze Üye
16 mesaj
Alıntı: just01  
arkadaşlar paragraf yazarken yazı arasında kelime arası mesafeyi nasıl ayarlayabiliyoruz...mesela örnek vereyim; paragraf            yazısı         bu           şekilde        ama bu yazı backspace tuşuyla aldığımda bitişikoluyor bunun gibi...bazı yerlerde böyle oluyo nasıl düzeltebilirim bunu?
Yazıyı "Yasla" özelliğinde yazarsanız böyle çıkar. Bundan kurtulmak için sola hizalamanız gerekmektedir.

AlperAydın
19-12-2009, 14:04   |  #6  
Yeni Üye
25 mesaj

selam arkadaşlar...bir sorunum var yardımcı olabilirseniz sevinirim...
ben bir tez yazdım ve numaralamasında sorunlar çekiyorum
bölümler oluşturdum
mesela ilk üç sayfayı ( dış kapak ve iç kapak )bir bölüm yaptım...
burada numara kullanılmayacak...
ama ne yaptıysam olmadı...
ayrıca tezin aralarında yer alan bölümlerin yazıldığı saydalarda numaralamaya dahil edilecek ama numara gözükmeyecekmiş...
nasıl yapabilirim...
bölüm sayfasındaki numarayı silince hepsi siliniyor:(

sekermehmet
19-03-2013, 22:41   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Çalışmanın üniversitenin kurallarına uygun olarak düzenlenmesi için www.odevhazirlama.com adresinden belki yardım alman iyi olabilir.

Muhterem Akyaz
21-03-2020, 16:34   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

bu sitede işine yarayacak bilgiler bulabilirsin https://tezduzenleme.wordpress.com/tez-duzenleme/