Wordpress İletişim Sayfası Contact Form 7 Kurulum

webmasteryolcu
01-08-2011, 16:52   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
66 mesaj

Selamun aleyküm değerli arkadaşlar öncelikle mübarek ramazan ayı hayırlara vesile olması dileğimle inşeAllah bugünkü anlatımımız wordpress sitesilerde iletişim sayfası kurmak yönünde olacaktır.

Bir önceki eklentimiz olan wordpress all in one seo pack eklenti anlatımını mutlaka inceleyin kullanmıyorsanız mutlaka sitenizde kullanınız.

Bir Önceki Eklenti Anlatımımız: Wordpress Seo Eklentisi

WordPress alt yapısına sahip siteler için 1 dakikada iletişim  formumuzu kurup kullanmaya başlayabiliriz eklenti olarak kuracağımız  sistemle sitenizden ziyaretçilerinize iletişim kurma imkanı sunacaktır.

Contact Form 7

Kullanacağımız eklentinin ismi Contact Form 7 eklentisi arkadaşlar bu  eklentinin başlıca görevi iletişim sistemi oluşturması bu konumuzda  size basitçe iletişim sayfası hazırlamayı anlatacağım ilerleyen günlerde  ise bu eklenti ile daha gelişmiş formlar oluşturmayı göreceğiz.

Contact Form 7 İle Yapılabilecekler

Bu eklenti ile gelişmiş formlar hazırlayabilirz arkadaşlar ilerleyen günlerde detaylı ele alacağız onlarıda başlıca özellikler

• Ziyaretçi İletişim formu
  • Üyelik Başvuru formu
  • Online Satış Formu
  • Havale Bildirim Formu
  • Sponsorumuz: Pamukkale Turizm

Yukardaki gibi daha fazlası yapılabilir hayal gücünüze kalmış yapmak isteyeceğiniz çalışmalara göre

WordPress İletişim Eklentisi

Eklentiyi otomatik kurulum yapacağız arkadaşlar wordpress sitemizin  yönetim bölümüne girerek eklentiler kısmından yeni ekle tıklıyoruz.
 Eklentiler sayfasındaki seçeneklerden Popüler yani en çok kullanılanlar linkine tıklıyoruz.

Açılan eklentiler arasında ilk sırada yer alan Contact Form 7 eklentisi altındaki şimdi kur linkine tıklayıp açılan sayfada eklentiyi ekinleştir tıklanılır değerli arkadaşlar.

Wordpress İletişim Formu Eklentisi

Eklentiyi kurduk etkinleştirdik arkadaşlar şimdi kullanımını görelim  eklenti wordpress yönetim panelimize menünün en altına İletişim formu  butone ekler o butondan düzenle menüsüne tıklayarak

Wordpress İletişim

Düzenle butonu tıkladıktan sonra açılan ayar sayfamızda şimdilik hiç  birşey yapmaya gerek yok sadece posta kısmında yer alan Kime: bölümünde  olan email adresini değiştirebilirsiniz eiletişim bölümünden gelenler  seçtiğiniz emaile gelir.[INDENT]Son olarak yapmanız gereken İletişim formu 1 altında  yer alan kodu  kopyalayarak yeni sayfa yada yazı olarak o kodu eklemek  unutmamanız gereken kodu Görsel değil HTML olarak eklemelisiniz editörde

[/INDENT]

sosyalik
01-08-2011, 19:33   |  #2  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Anlatımlarınız güzel, teşekkürler.

webmasteryolcu
05-08-2011, 09:58   |  #3  
OP Üye
66 mesaj

ben teşekkür ederim

webmasteryolcu
10-07-2013, 10:57   |  #4  
OP Üye
66 mesaj

Merhaba değerli arkadaşlar iletişim formu kurulumunda zorananlar için videolu anlatım hazırladım

Video KaldırılmışVideo Kaldırılmış
Son Düzenleme: webmasteryolcu ~ 10 Temmuz 2013 10:59