World of Warcrafta başlamayı düşünüyorum.

dextercan
25-06-2009, 01:24   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,624 mesaj

Arkadaşlar oyun çok güzele benziyor ve gerçekten artık online bir oyuna başlamalıyım.Eskide kalan ultima online ı bırakıyorumda.WOW hakkında hiçbir bilgim yok sadece ücretli diye duydum da oyun hakkında genel bilgi ve ayrıntılı bilgi nasıl edinebilirim?Her türlü bilgi oynanışdan nasıl başlanılacağına kadar.
Şimdiden teşekkürler.

_Neo_
25-06-2009, 01:31   |  #2  
_Neo_ avatarı
Yıllanmış Üye
806 mesaj

Wow çok kapsamlı bi oyun,ama alıştırdı mı bırakmıyor.Benim arkadaşlar oynuyor ordan biliyorum.Bir sürü forumları var.Guild'lere ait forumlar,wow kendi forumu,resmi olmayan turk forumu ,wow-head,mmo-champion vs.dil bakımından ingilizcede bence önemli bir unsur.

Son Düzenleme: _Neo_ ~ 25 Haziran 2009 01:33
PrQmatHeuS
25-06-2009, 10:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
280 mesaj

World Of Warcraft a yeni Başyayacaklar için;

-Oyun Bağımlılık etkisi yaratıyor
-Sosyal Hayat kalmıyor sadece WoW ve Siz Oluyorsunuz
-Çok fazla oynadığınız zaman İnsanlara Davranışınız değişiyor Oyun içerisindeki Teorileri arkadaşlarına yapmaya başlıyorsunuz.
-Okuyorsanız Yada Çalışıyorsanız Çalışanlar için Gün içinde Durgunluk ve sessizlik Okuyanlar içinde sadece okula gidip gelirsiniz+ Ders çalışamazsınız
-Sağlık açısından Rahatsızlanırsınız uyku düzeniniz bozulur ve sinir sisteminizi etkiler hastalanırsınız
-Maddi açıdan Durumunuza bağlı olarakta olsa düşme yaşarsınız

Şimdi Geçelim WoW oynamanın Yararlarına

-Hayal gücünüz Çok yükselir
-Stratejik olarak kendinizi geliştirsiniz.
-Oyundan Zevk alıyorsanız huzur veriyor
-Karakteriniz ile bütünleşiyorsunuz (en azından ben öyleyim )
-Belli bir sorumluluk sahibi oluyorsunuz
-Oynayışınıza bağlı olarak Saygınlık kazanıyorsunuz
-Hangi dilde oynuyorsanız o dil yeteneğiniz dahada gelişiyor + çok fazla kelime öğreniyorsunuz Geliştirebiliyorsunuz

Orjinal Serverda ve Free Serverda oynayacaklar için???

Bilindiği üzere free serverda normal bir orjinal serverda olanlar olmuyor mutlaka değişiklik ve birbirinden ayırıcı çok fazla özellik oluyor Örn: Bug,Lag,Büyüler Çalışmaz,Talentler Çalışmaz,Skiller çalışmaz,Bazı Dungeon lar kapalıdır özellikle BWL ve bunun gibi bir sürü v.s v.s
Ama Free serverda dediklerimin hepsi olmuyor orjinal e çok yakın ama ufak tefek sorunları olan serverlarda var yani size kalmış onları bulmak fakat şu ana kadar gördüğüm en iyi free server; Sıralama yapacak olur isek... Öbürlerini yazmıyorum bunlarda oynayanlar tad alacaklardır
-1. www.worldofturk.com
-2. www.mix.gen.tr
-3. www.playnetim.com
Free Server ın ayrıcalıkları; Para ödemiyorsunuz,Nerede ise bu server larda hepsi türk BOSS kesmek için guild ce gitmeniz yeterli
Epic setleri çok kısa sürede tamamlayabiliyorsunuz Fakat honor itemleri biraz zor oluyor
Serverlar da oynayabilmek için TC kimlik numarası(Yukarıdaki Serverlar için Geçerlidir.) ve Bilgilerinizi doldurup Acc açtırmak için belirtilen üyeye PM atmanız Gerekiyor.
-------------------------------------------------------------
Orjinal Server Zamanı

Freede çalışmayan herşey çalışıyor,Çok fazla yapay zeka ekleniyor Mob'lara. Free deki gibi tek başınıza mobları hemen kesemiyorsunuz birini kesmeye kalkışınca diğer gruptaki moblar saldırıyor.
LvL kasmak çok zor Xp barı ı Mor olarak doluyor Free deki gibi Mavi değil
Görev yapabilmek için Arkadaş gurubunuz olması lazım aksi taktirde çok zorlanırsınız...
lvl sınırı 60'dır.
Epic Set item i tamamlamak neredeyse imkansız çok fazla bir şekilde uğraşmanız gerek(Devamlı Boss Kesmek demektir. 100 Kişi ile yapılır)
Moblar Çok güçlüdürler.
Raid Olayı vardır Genelde PALADIN'ler gözdedirler Dungeon için
Arkadaş listenize Arkadaş ekleyebiliyorsunuz.
Devamlı BG dediğimiz Battle Graund ta Honor kasabiliyorsunuz

Oyun için 100 YTL ye Orjinal Cd sini alıp içerisinden Çıkan key ile orj server larda oynayabiliyorsunuz.
-EU vede US diye 2 ye ayrılır
-EU: Avrupa server'larında oynayabilmek için gerekli olan key dir.
-US: Amerikan server'larında oynayabilmek için gerekli olan key dir.

Bir US account'u ile EU server'ında oynayamazsınız
EU server'ında oynayabilmek için Kutunun vede Key in üzerinde PLAYS ON EUROPEAN SERVERS ONLY
US server'ında oynayabilmek için Kutunun vede Key in üzerinde PLAYS ON U.S.A(Tam emin değilim Düzeltilecektir) SERVERS ONLY
Yazması Gerekmektedir...
Key i Öğrendikten Sonra Account yaratmak için ise yada var olan account unuz hakkında değişiklik yaratmak için aşağıdaki link ten faydalanabilirsiniz
Link::
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Class lar ve Irklar.:
Oyun HordeveAlliance Diye 2 ye ayrılıyor 2 farklı Ülke gibi Bunlar kendi aralarında ırk'lar a ayrılıyorlar...
HORDE :Troll,Undead,Tauren,Orc. Irk'ı olarak 4 e ayrılırlar...
ALLIANCE:Human,Elf,Dwarf,Gnome. Irk'ı olarak 4 e ayrılırlar...

Her Irk ın kendine Has Class ları vardır;
-ALLIANCE,HUMAN :PALADIN,ROGUE,PRIEST,WARLOCK,WARRIOR,MAGE
-ALLIANCE,ELF :WARRIOR,ROGUE,PRIEST,HUNTER,DRUID
-ALLIANCE,DWARF :WARRIOR,ROGUE,PRIEST,HUNTER,PALADIN
-ALLIANCE,GNOME :ROGUE,WARLOCK,MAGE,WARRIOR
------------------------------
-HORDE,TROLL :WARRIOR,ROGUE,SHAMAN,HUNTER,MAGE,PRIEST
-HORDE,UNDEAD :WARRIOR,WARLOCK,PRIEST,ROGUE,MAGE
-HORDE,TAUREN :SHAMAN,WARRIOR,DRUID,HUNTER
-HORDE,ORC :WARRIOR,WARLOCK,HUNTER,ROGUE,SHAMAN

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IRKLARIN KENDILERINE AIT OZELLIKLERI;
-NİGHT ELF
Irksal Bilgiler
Nature Resistance (Pasif) : Nature Resistance özelliğine +10 bonus verir.
Quickness (Pasif) : Saldırı savuşturmak için %1 bonus verir.
Shadowmeld (Aktif) : Hareketsiz ve savaş dışı konumdayken stealth olmak için aktif edilir, iptal edilene kadar aktif kalır.
Wisp Spirit (Pasif) : Ölündüğünde hayalet yerine Wisp haline gelir ve % 50 daha hızlı hareket eder.
Ana Şehir : Darnassus
Irksal Binek : Nightsaber
Seçilebilecek Sınıflar : Druid, Warrior, Hunter, Rogue, Priest.
-TROLL
Irksal Bilgiler
Beast Slaying (Pasif) : Beastlere karşı %5 hasar bonusu verir.
Berserking (Aktif) : Yaralıyken aktif edilir ve yakın dövüş ile büyü yapma hızına %25 bonus verir. 20 saniye sürer ve tekrar kullanmak için 2 dk. cooldownu bulunmaktadır.
Regeneration (Pasif) : Hit Point geri gelme hızına %10 bonus verir.
Throwing Weapon Specialization (Pasif) : Throwing Weapon silah yeteneğine +5 bonus verir.
Ana Şehir : Orgrimmar
Irksal Binek : Raptor
Seçilebilecek Sınıflar : Hunter, Warrior, Mage, Shaman, Rogue, Priest.
-HUMAN
Irksal Bilgiler
Diplomacy (Pasif) : Fraksiyon puanlarına % 10 bonus verir.
Human Spirit (Pasif) : Spirit özelliğine % 5 bonus verir.
Mace Specialization (Pasif) : Mace kullanma yeteneğine +5 bonus verir.
Perception (Aktif) : Stealth modunda olan düşmanı bulmayı kolaylaştırır, 20 saniye sürer ve tekrar kullanmak için 3 dk cooldown süresi vardır.
Sword Specialization (Pasif) : Sword kullanma yeteneğine +5 bonus verir.
Ana Şehir : Stormwind
Irksal Binek : At
Seçilebilecek Sınıflar : Warrior, Paladin, Mage, Rogue, Warlock, Priest.
-ORC
Irksal Bilgiler
Axe Specialization (Pasif) : Axe kullanma yeteneğine +5 bonus verir.
Command (Pasif) : Hayvanınızın yakın dövüşüne %5 hasar ekler.
Blood Fury (Aktif) : Her 3 saniyede %5 Hit Point kaybına karşılık %25 Strength verir, 20 saniye sürer ve tekrar kullanmak için 2 dk. cooldownu bulunmaktadır.
Hardiness (Pasif) : Stun ve Knockout etkilerine karşı %25 dayanlılık verir.
Ana Şehir : Orgrimmar
Irksal Binek : Wolf
Seçilebilecek Sınıflar : Shaman, Warrior, Hunter, Rogue, Warlock.
-DWARF
Irksal Bilgiler
Frost Resistance (Pasif) : Cold Resistance özelliğine +10 bonus verir.
Gun Specialization (Pasif) : Guns kullanma yeteneğine +5 bonus verir.
Stoneform (Aktif) : Poison, Bleed ve Diseasee karşı bağışıklık sağlar, ACye %5 bonus verir, 20 saniye sürer ve tekrar kullanmak için 3 dk. Cooldownu bulunmaktadır.
Treasure Finding (Aktif) : Etraftaki hazine sandıklarının yerlerini minimapte gösterir, iptal edilene kadar aktif kalır.
Ana Şehir : Ironforge
Irksal Binek : Koç
Seçilebilecek Sınıflar : Warrior, Paladin, Hunter, Rogue, Priest.
-UNDEAD
Irksal Bilgiler
Cannibalize (Aktif) : Ceset yerken Hit Point geri gelme hızını %200 arttırır. 20 saniye sürer ve tekrar kullanmak için 3 dk. beklemek gerekir.
Shadow Resistance (Pasif) : Shadow Resistance skoruna +10 bonus verir.
Underwater Breathing (Pasif) : Su altında nefes tutma süresini 4 kat arttırır.
Will of the Forsaken (Aktif) : Fear, Charm ve Sleep etkilerine karşı bağışıklılık elde edilir, 20 saniye sürer ve tekrar kullanmak için 3 dk. cooldown#65533;u bulunmaktadır.
Ana Şehir : Undercity
Irksal Binek : Undead Steed
Seçilebilecek Sınıflar : Warrior, Mage, Rogue, Priest, Warlock.
-GNOME
Irksal Bilgiler
Arcane Resistance (Pasif) : Arcane Resistance özelliğine +10 bonus verir.
Expansive Mind (Pasif) : Intelligence skoruna %5 bonus verir.
Escape Artist (Aktif) : Entagle veya Ensnare etkilerinden kurtulmak için aktif edilir, aktif edilmesi 1,5 sn. Sürer ve tekrar kullanmak için 1 dk. Cooldown#65533;u bulunmaktadır.
Technologist (Pasif) : Engineering mesleğine +15 bonus verir.
Ana Şehir : Ironforge
Irksal Binek : Mechano-Strider
Seçilebilecek Sınıflar : Warrior, Mage, Warlock, Rogue
-TAUREN
Irksal Bilgiler
Cultivation (Pasif) : Herbalism mesleğine +15 bonus verir.
Endurance (Pasif) : Hit Pointinize %5 bonus verir.
Nature Resistance (Pasif) : Nautra Resistance özelliğine +10 bonus verir.
War Stomp (Aktif) : 5 Yard içindeki bütün yaratıkları 2 saniyeliğine Stun eder, tekrar kullanmak için 2 dk. cooldownu bulunmaktadır.
Ana Şehir : Thunder Bluff
Irksal Binek : Kodo
Seçilebilecek Sınıflar : Druid, Warrior, Hunter, Shaman.
IRKLARIN OZELLIKLERI BUNLARDIRSeçim yapmak isteyenler bunlara göre seçim yapabilirler Örnruid en iyi Tauren e gider

Alıntı::  - Dataworx

dextercan
25-06-2009, 12:18   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Oyun aylık ücretli diye duymuştum.

alien_fx
25-06-2009, 12:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,671 mesaj

bende ücretli bilyorum boşver o oyunu sen

dextercan
25-06-2009, 12:38   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Dün internet cafe de oynuyorlardı hayran kaldım oyuna.Ben eski ultimacılardan olduğum için grafikler ultimada yok nerdeyse ama bunda müthiş gerçekten.

alien_fx
25-06-2009, 14:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,671 mesaj

bilmem mesela bende gordum hatta oynadımda ama bi turlu sevemedim:(

dextercan
25-06-2009, 21:29   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Tavsiye edeceğin herhangi online oyun varmı?Metin2 ve knight online dışında.

Psychonaut968
30-06-2009, 22:55   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Hero Online oynayabilirsin.Ama ücret sorun olmaz diyorsan ve iadeli birisiyim diyorsan WoW!a başla.Ben oynuyordum bir ara lvl61 yapmıştım arkadaşların guild'iyle kalabalıktık baya.Uzun süre de uğraştık.Sonra ücretli olduğu için ve artık liseye girme vakti de geldiği için bağımlılık yapan oyunlardan uzaklaşmam gerekiyordu ve verdim karakteri kuzenime bıraktım.Özellikle WOW:Wrath of the Lich King'i tavsiye ederim.Ama dediğim gibi hero da iyidir.Ve Runes of Magic de geliyor Knight'in yapımcılarından ama ücretli mi bilmiyorum.Türkçe olacak tabi.Sanırım Betada şu an.İnternette ararsan pek çok online oyun rehberi bulabilirsin.

Firat982
01-07-2009, 12:04   |  #10  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

PrQmatHeuS bilgilendirmen için teşekkür ederim Wow hakkında bu kadar detaylı bilgiye sahip değildim...

chucky45
01-07-2009, 12:52   |  #11  
Yıllanmış Üye
233 mesaj

hero onilne tavisye ederim yeni çıkan karahan onlineda güzel

Psychonaut968
02-07-2009, 00:39   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Warrior Epic de türkçe bir MMORPG ve beta aşamasında olmasına rağmen çok güzel bir oyun.Kafa atma zelliği var o çok hoşuma gitti:DYalnız 1.6 gb boyut küçük değil.Ve bedava.Denemek isteyen denesin ben denedim memnun kaldım.